CE MECI! AS Roma 2-3 Sahtior: VIDEO Vezi autogolul lui Rat si cele 3 goluri in 13 min ale brazilienilor lui Lucescu

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 16 Februarie 2011, 23:43
Data actualizarii: Joi 17 Februarie 2011, 09:45

Mircea Lucescu e aproape de al 3-lea sfert de Liga din cariera. Dupa ce a ajuns acolo cu Inter si Galata, Il Luce o poate duce pe Sahtior in primele 8 echipe din Europa.

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Meciul NEBUN al lui Mircea Lucescu a inceput ca un cosmar! Razvan Rat a deviat mingea decisiv in propria poarta in minutul 28, iar Roma conducea cu 1-0.

Sahtior s-a dezlantuit insa din acel moment si a reusit sa egaleze fix 30 de secunde mai tarziu. Jadson a reusit sa profite de cateva greseli in apararea Romei si cu un sut deciat de la 22 de metri a egalat si a readus-o pe Sahtior in joc.

3 goluri in 13 minute au reusit sa marcheze jucatorii lui Mircea Lucescu. Dupa Jadson in min 29 a venit randul lui Douglas Costa in minutul 35, cu un sut FABULOS de la 23 de metri la coltul lung, la care Doni a ramas masca. In minutul 42, Luis Adriano a marcat golul de 3-1 pentru Sahtior cu un sut de la 14 metri, gol care au facut-o pe Gazzetta dello Sport sa scrie pe prima pagina: "Roma in INFERN"

Roma incercat sa salveze meciul in repriza secunda si a marcat in minutul 61 prin Menez de la 19 metri. Italienii i-au pierdut pentru retur pe Menez si Cassetti.

AS Roma: Doni, Mexes, Vucinic, Totti, Taddei, De Rossi, Riise, Perrotta, Burdisso. Cassetti, Menez
Rezerve: Lobont, Castellini, Juan, Borriello, Greco, Fabio Simplicio, Brighi

Sahtior: Pyatov, Hubschman, Jadson, Luiz Adriano, Willian, Douglas Costa, Mkhitaryan, Rat, Chygrynskiy, Srna, Rakitskiy
Rezerve: Khudzhamov, Eduardo, Stepanenko, Alex Teixeira, Ishchenko, Chyzhov, Vitsenets

FAZELE MECIULUI:

FINAL
Min 89.
Borriello reia cu capul pe langa poarta din 6 metri.
Min 83.
Totti trage de la 12 metri, Pyatov apara senzational.
Min 81.
Totti trage de la 14 metri, Pyatov respinge in corner.
Min 76.
Jadson centreaza periculos la coltul lung, Rakitskiy rateaza sutul din 5 metri.
Min 75. Menez vede un galben si va rata si el returul de la Donetk.
Min 75.
De Rossi se izbeste cu Pyatov, portarul lui Sahtior se ridica greu de jos.
Min 72. Mkhitaryan trage de la 25 de metri, mingea trece milimetric de bara.
Min 68. Jadson ii fura mingea lui Doni, dar nu reuseste sa marcheze desi poarta era goala.
Min 63.
Cassetti il faulteaza dur pe Willian si primeste galben. Va lipsi la meciul retur.
Min 61. GOL ROMA, 2-3!
Menez il executa pe Pyatov cu un sut foarte bine plasat la coltul lung de la 19 metri.
Min 59. Menez trage mult peste poarta de la 16 metri.
Min 54.
Rat il faulteaza pe Menez in preajma careului, Totti bate lovitura libera, mingea este blocata.
Min 51.
Willian intra in careu, dar trage foarte slab la coltul lung.
Min 49.
Totti a scos o lovitura libera de la 28 de metri, pozitie centrala.
Min 47.
Rat scoate un corner.
Min 46.
A inceput repriza secunda.
PAUZA - scene incredibile pe Olimpico! Fanii Romei isi huiduie echipa!
Min 45.
Luis Adriano scapa din nou, e la 20 de metri fata in fata cu portarul, dar il lobeaza foarte slab.
Min 42. GOL SAHTIOR, 1-3! L. Adriano marcheaza cu un sut de la 14 metri!
Min 40.
Vucinic trage de la 14 metri la coltul lung, mingea se duce pe langa poarta.
Min 36.
Cassetti trage de la 30 de metri, mult pe langa poarta.
Min 35. GOL SAHTIOR, 1-2! Douglas Costa marcheaza cu un sut SUPERB de la 23 de metri la coltul lung!
Min 32. Corner batut bine, in 6 metri, Jadson recentreaza cu capul, Chygrynskiy reia pe langa din 4 metri
Min 31. Centrare periculoasa a lui Srna, mingea e respinsa in corner. Sahtior o domina pe Roma.
Min 29. GOL SAHTIOR, 1-1! Jadson egaleaza la 30 de secunde de la autogolul lui Rat cu un sut deviat de la 22 de metri!
Min 28. GOL ROMA, 1-0! Rat a deviat decisiv in proprie poarta o reluare cu capul a lui Perrotta la cotul scurt. UEFA i-a acordat golul lui Perrotta.
Min 22.
Vucinic e aproape sa marcheze cel mai frumos gol al Romei in 2011. A tras pe poarta din unghi la coltul lung, portarul lui Sahtior era pozitionat gresit, dar mingea s-a dus peste poarta.
Min 21.
Ocazie uriasa de gol a lui Burdisso. A scapat singur in 6 metri si a reluat cu capul pe langa poarta.