Întâlnire de gradul zero la vestiare! Ce au discutat Leonardo și arbitrul Daniele Orsato la pauza meciului PSG - Real Madrid

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 16 Februarie 2022, 16:16
Data actualizarii: Miercuri 16 Februarie 2022, 16:26

PSG a câștigat manșa tur din optimile de finală ale Ligii Campionilor contra lui Real Madrid, scor 1-0, după un gol marcat în ultimul minut de Kylian Mbappe.

Vicecampioana Franței a dominat partida de pe Parc des Princes și nu le-a permis madrilenilor să aibă vreun șut pe spațiul porții lui Gianluigi Donnarumma.

După o oră de joc pe Parc des Princes, Kylian Mbappe a fost faultat în careu de Dani Carvajal, iar italianul Daniele Orsato a dictat lovitură de la 11 metri pentru PSG. Lionel Messi a executat, însă șutul argentinianului a fost respins de Thibaut Courtois, care a avut mai multe intervenții salvatoare de-a lungul jocului.

Discuții aprinse la pauza meciului de pe Parc des Princes

După prima repriză a confruntării dintre PSG și Real Madrid, Nasser Al Khelaifi și Leonardo au mers la vestiare, acolo unde se aflau și membrii din staff-ul echipei madrilene.

Potrivit informațiilor apărute în presa din Spania, citat de Marca, a existat o discuție aprinsă între Leonardo și arbitrul Daniele Orsato, discuție în care directorul sportiv al parizienilor i-ar fi reproșat centralului că Verrati nu merita cartonaș galben.

Returul dintre Real și PSG se va juca la Madrid, miercuri, 9 martie, de la ora 22:00.