Fratele unui stelist, principalul vinovat pentru prima mare SURPRIZA din Liga Campionilor! Cum si-a facut propria echipa KO:

Bruno Alves Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 14 Septembrie 2011, 22:15
Data actualizarii: Miercuri 14 Septembrie 2011, 22:14

Sahtior a pierdut la Porto cu 2-1 insa celalalt meci din grupa G a provocat stupoare. O fosta castigatoare a Cupei UEFA a pierdut in Cipru!

Fratele lui Geraldo de la Steaua, Bruno Alves, a avut o seara de cosmar la Nicosia in meciul cu APOEL. Portughezul care a fost dorit de Juventus in aceasta vara a fost cel care i-a frant sperantele lui Zenit de a obtine un rezultat pozitiv in Cipru.

Zyrianov a deschis scorul pentru Zenit in minutul 63 la primul sut pe poarta al rusilor. Totul s-a naruit insa in doar 3 minute. Mai intai a egalat Manduca in minutul 73, pentru ca Almeida sa o duca pe APOEL in avantaj 2 minute mai tarziu. La urmatoarea faza dupa reluarea jocului, Bruno Alves a facut un fault necesar si a primit al doilea galben, dupa ce fusese avertizat si in minutul 29. APOEL a avut apoi un meci lipsit de emotii si a obtinut o victorie mare care o duce pe primul loc in grupa, la egalitate cu Porto. Astfel, APOEL Nicosia a facut prima surpriza din acest sezon de Liga Campionilor si le-a transmis adversarelor ca vrea sa ajunga in primavara europeana! Asta desi celelalte 3 echipe din grupa sunt castigatoare de Cupa UEFA!

Sursa foto: Getty Images