Fanii au ras la maxim de "PENALDO"! Cum si-a scos tricoul si s-a incordat la ultima faza a meciului, pana i-a explodat capul :))

Liga Campionilor
Data publicarii: Duminica 25 Mai 2014, 18:03
Data actualizarii: Duminica 25 Mai 2014, 18:06

Vezi ce video au facut dupa golul de aseara.

Finala dintre Atletico Madrid si Real Madrid a fost decisa de golul lui Marcelo, care a facut 3-1 cu 2 minute inainte de fluierul final al jocului.

In prelungirile prelungirilor, Real a avut parte de un penalty iar Ronaldo a fost cel care a executat si care a dus scorul la 4-1. Acesta si-a dat jos tricoul si s-a incordat ca un adevarat cuceritor, insa meciul era deja castigat de cateva minute, golul sau nefacand nicio diferenta. Mai mult, Ronaldo nu s-a vazut deloc pe parcursul meciului, singura lui iesire in evidenta fiind momentul in care l-a batut pe Curtois la 11m.

Fanii l-au ironizat la maxim pe Ronaldo dupa acest moment, de la zeci de meme-uri in care este surpanumit "Penaldo" sau "Penaltelli", la un video genial facut de cei de la Just Cartoons. Acestia il infatiseaza executand lovitura de la 11m si incordandu-se pana ii explodeaza capul :)