Daca mai astepta 4 minute, Robben scria o ISTORIE FABULOASA! Nu o sa crezi niciodata coincidenta asta! FOTO GENIAL

Liga Campionilor
Data publicarii: Duminica 26 Mai 2013, 22:12
Data actualizarii: Duminica 26 Mai 2013, 22:12

►Legendele se nasc pe Wembley: Anglia – Irlanda, miercuri 22:00, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Cele doua finale din acest an, din Europa League si Champions League, au fost la doar 4 minute de o coincidenta incredibila!

Echipele considerate "oaspete" au deschis scorul in acelasi minut, 60, iar "gazdele" au egalat in acelasi minut, 68, in acelasi fel, dintr-un penalty!!!

Mai mult, ambele echipe au castigat cu 2-1 cu un gol pe finalul meciului, insa Robben s-a "grabit" putin fata de Ivanovici. Fundasul lui Chelsea a inscris in minutul 93 insa Robben a adus golul victoriei in finala Champions League in minutul 89, cu 4 minute mai devreme!