"Ce o fi fost in mintea lui?!" Piti critica un titular de la nationala dupa meciul Stelei cu Legia! Marea problema a lui Reghe inainte de returul din Polonia:

Steaua mihai pintilii Victor Piturca Liga Campionilor
Data publicarii: Sambata 24 August 2013, 09:16
Data actualizarii: Sambata 24 August 2013, 22:41

►S-o intoarcem ca la Ploiesti! Petrolul - Swansea, joi 20:30, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

Minutul 37 al meciului de pe national arena. Unul dintre cei jucatori in pericol de suspendare, Mihai Pintilii, face un fault tare la mijlocul terenului si primeste galben. Staff-ul Stelei si fanii isi pun mainile in cap, mijlocasul urmand sa fie suspendat pentru partida retur de Polonia!

Laurentiu Reghecampf va fi nevoit sa improvizeze. Varianta Prepelita, cea pe care a ales-o dupa accidentarea lui Pintilii cu Legia de dinainte de pauza nu s-a dovedit a fi cea mai buna.

Selectionerul Victor Piturca l-a criticat pe Pintilii pentru acel moment. Aproape sigur, Pintilii va fi titular la nationala in dubla cu Ungaria si Turcia.

"Nu stiu ce a gandit in momentul ala. Faultul a fost total gratuit, era undeva departe de poarta. Probabil intr-un moment de oboseala a facut o greseala. Dar nu trebuia facuta" a spus Victor Piturca pentru Gazeta.

Cu toate ca a facut doar 1-1 pe National Arena, Victor Piturca e sigur ca Steaua se poate califica in grupele Ligii Campionilor.

"Steaua a facut un meci bun, dar nu a concretizat ocaziile pe care le-a avut. Baietii au intrat putin relaxati in a doua repriza, asta s-a vazut, polonezii puteau inscrie si al doilea gol.

Steaua are totusi sanse reale, dar trebuie sa prinda o seara foarte buna in retur

Va fi greu de digerat pentru Gigi Becali, pentru toata lumea, daca Steaua nu se califica in grupele Ligii Campionilor. A avut o perioada extraordinara pina acum, dar o calificare in Liga este foarte importanta. Daca nu, ramine Europa League, este importanta si ea" a mai spus Victor Piturca.