Cristiano Ronaldo, in pericol de SUSPENDARE dupa gestul cu Atletico! Spaniolii fac plangere la UEFA! De ce il acuza pe starul lui Juventus

Cristiano Ronaldo Atletico Madrid Diego Simeone Juventus Torino uefa champions league Liga Campionilor Cristiano Ronaldo, in pericol de SUSPENDARE dupa gestul cu Atletico! Spaniolii fac plangere la UEFA! De ce il acuza pe starul lui Juventus
Data publicarii: Vineri 15 Martie 2019, 18:30
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2019, 21:02

Cei de la Atletico vor o sanctiune mai dura decat a primit Simeone!

Spaniolii de la AS si Mundo Deportivo anunta ca Atletico Madrid este gata sa faca plangere oficiala la UEFA impotriva lui Cristiano Ronaldo! Acestia sunt suparati de modul in care a ales starul lui Juventus sa sarbatoreasca calificarea in sferturile UEFA Champions League.

Atacantul portughez a copiat gestul obscen al lui Diego Simeone de la partida tur, antrenorul lui Atletico fiind amendat cu 20.000 de euro de catre UEFA pentru acest lucru. Insa cei de la Atletico Madrid cer ca sanctiunea sa fie mai dura in cazul lui Ronaldo, acuzandu-l pe acesta ca i-a injurat pe fanii lui Atletico dupa ce a marcat din penalty golul de 3-0!

Conform celor de la Atletico, Ronaldo ar fi spus catre zona unde se aflau fanii veniti de la Madrid ca sustinatorii lui Atletico sunt "fii de c****"! Astfel, Ronaldo ar urma sa fie si el amendat, fiind greu de crezut ca ar putea primi o suspendare pentru aceste lucruri si sa rateze primul meci cu Ajax din sferturile UCL.