Real Madrid 2-0 AS Roma, Wolfsburg 1-0 Gent. Cristiano Ronaldo o EXECUTA in 3 minute pe Roma, Schurrle inscrie pentru calificarea in sferturile Ligii | VEZI REZUMATELE

Real Madrid AS Roma Champions League Liga Campionilor
Live Blog

Bucurati-va de fotbal

Data publicarii: Marti 08 Martie 2016, 23:37
Data actualizarii: Miercuri 09 Martie 2016, 01:09

Rezumatele Champions League sunt la Sport.ro de la 23:55!

23:37 08 Mar

Final in meciurile de UCL din aceasta seara! Real 2-0 Roma, Wolfsburg 1-0 Gent. Rezumatele sunt la Sport.ro de la 23:55

23:35 08 Mar
23:30 08 Mar
23:26 08 Mar
23:19 08 Mar
Totti, aplaudat in picioare la Madrid in clipa in care a intrat in teren pentru Roma. Probabil unul dintre marii fotbalisti ai Europei pe care fanii Realului visau sa-l vada in tricoul galacticilor alaturi de Figo, Zidane, Beckham, Ronaldo, Roberto Carlos...
23:18 08 Mar
23:17 08 Mar
Era timpul si pentru niste recorduri Cristiano Ronaldo :)
23:16 08 Mar

GOOOL WOLFSBURG in minutul 73 cu Gent si lucrurile incep sa se clarifice si in aceasta dubla! Schurrle a marcat

23:10 08 Mar

GOOOOL REAL! JAMES marcheaza in minutul 67 dupa o pasa decisiva a lui Cristiano! 2-0 pentru Real cu Roma!

23:08 08 Mar

GOOOOOL REAL MADRID! GOOOL CRISTIANO RONALDO in min 64 cu Roma, care a ajunge la golul 353 la Real si golul 13 in acest sezon de Liga.

23:06 08 Mar
23:05 08 Mar
23:00 08 Mar

Real - Roma, minutul 56, 0-0! Florenzi rateaza cu un sut de la 12 metri! E corner pentru Roma, mingea e aruncata la coltul lung, acolo e Manolas care scapa singur si suteaza in blocajul lui Navas. Deja 5 ocazii uriase pentru Roma la Madrid. In tur a fost 2-0 pentru Real.

22:57 08 Mar
22:53 08 Mar

Minutul 50 la Madrid! Salah are o noua sansa uriasa de gol! A dat pe langa poarta, singur cu goalkeeperul Realului, din 13 metri!

22:48 08 Mar

Start in repriza secunda la Real - Roma si Wolfsburg - Gent. 0-0 in ambele meciuri.

22:00 08 Mar

Minutul 14 la Madrid si Dzeko are o ocazie COLOSALA! Salah a trecut spectaculos de 3 adversari in flancul drept, a ajuns la 16 metri de poarta, i-a pasat lui Dzeko, singur cu portarul lui Real, dar a tras pe langa poarta.

21:59 08 Mar
21:58 08 Mar
21:54 08 Mar
21:47 08 Mar

START in aceasta seara de Champions League!

21:42 08 Mar

Echipele intra pe teren la Real - Roma si Wolfsburg - Gent. Sa ne pregatim de noi recorduri reusite de Cristiano Ronaldo?

21:15 08 Mar

Sunteti pregatiti de Champions League? Real - Roma este in direct la Sport.ro de la 21:45, iar pe www.sport.ro puteti vedea ce se intampla, live blog, si in Wolfsburg - Gent. Mai jos aveti echipele de start.

Acum, niste imagini inainte de meciuri, sa ne incalzim putin :)

21:10 08 Mar
WOLFSBURG - GENT

21:09 08 Mar
REAL MADRID - AS ROMA

15:39 08 Mar

Navas, singurul portar din istoria UCL cu 100% procentaj al paradelor

Keylor Navas, portarul costarican al lui Real Madrid, este singurul goalkeeper din istoria UCL cu procentaj 100% al paradelor (630 de minute jucate pana acum).

Costaricanul nu a luat niciun gol in cele 7 meciuri jucate pana acum in cariera in cea mai tare competitie intercluburi din lume, iar in aceasta seara are o miza speciala: se afla la 28 de minute de recordul de invincibilitate al lui Edwin Van der Saar (Ajax, in ezonul 1995/96).

Un alt record tintit de costarican este cel al lui Jens Lehmann, goalkeeper care a bifat 853 de minute fara gol primit in 2005/06.

Keylor Navas poate deveni recordmenul absolut daca nu ia gol pana in minutul 44 al returului sferturilor Ligii. In acest caz, ar fi primul si singurul portar din UCL care nu ia gol in aceasta competitie si stabileste si un record de invincibilitate.

11:49 08 Mar
Programul zilei in optimile Champions League

21:45 Real Madrid - AS Roma, IN DIRECT la Sport.ro
21:45 Wolfsburg - Gent - Dolce Sport 2

Real Madrid se bate cu Roma in aceasta seara pentru o calificare istorica in sferturi. Madrilenii n-au mai trecut de 29 de ani in cupele europene de o echipa din Italia, desi au avut opt ocazii in aceasta perioada. Milan de doua ori, Torino, Juventus de patru ori si Roma sunt echipele italiene care au eliminat Realul de fiecare data in ultimele trei decenii. Va fi mai simplu in aceasta seara pentru echipa lui Zidane. Madrilenii s-au impus cu 2-0 pe Olimpico. Meciul e in aceasta seara, de la 21:45, in direct la Sport.ro!

In celalalt meci, Wolfsburg vine dupa victoria cu 3-2 din Belgia cu Gent.

11:02 08 Mar
Meci de gala in Europa League

Joi, PROTV transmite super meciul dintre Liverpool si Manchester United, de la ora 22:00! Cele doua cluburi se intalnesc pentru prima data in Europa League, trofeu pe care vor sa-l castige. Invingatoarea se califica direct in grupele Champions League de anul viitor.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »