Miercuri 18 Februarie 2015, 23:47

Comentam impreuna seara de Champions League

23:43 18 Feb

Rezultate finale: Schalke 0-2 Real Madrid, Basel 1-1 FC Porto

Real se poate gandi deja la sferturile de finala Champions League dupa victoria obtinuta in aceasta seara pe Veltins Arena. Ronaldo a oprit seria de trei meciuri fara gol marcat, Marcelo a inscris golul serii cu o executie "a la Ronaldo".

In cealalta confruntare, calificarea se joaca pe 10 martie in Portugalia, dupa ce Basel a remizat pe teren propriu cu FC Porto, scor 1-1.

23:28 18 Feb

Basel 1-1 FC Porto ('79) / Se inscrie si pe celalalt stadion - Danilo transforma o lovitura de la 11 metri acordata de Mark Clattenburg pentru un hent la Walter Samuel.

23:26 18 Feb

Schalke 0-2 Real Madrid ('79) / Gol colosal marcat de Marcelo, care a primit mingea de la Ronaldo, si-a asezat-o pentru sut si a tras spectaculos, in vinclu, din marginea careului. Real face un pas mare pentru calificarea in sferturi.

23:21 18 Feb

Min 74 - Cea mai mare ocazie de gol pentru Real Madrid - Uchida ii aseaza mingea lui Platte, urmeaza un sut violent din afara careului, in transversala portii lui Casillas.

Imediat dupa faza, Casillas a atins bara, in semn de multumire.

23:15 18 Feb

Pasiune. Despre asta e fotbalul.

22:59 18 Feb

Repriza secunda incepe cu o decizie controversata la Basel - FC Porto. Casemiro, jucatorul trimis de Real Madrid la Porto sub forma de imprumut a inscris, iar golul a fost initial validat. Dupa o discutie cu unul dintre arbitrii asistenti, centralul Mark Clattenburg a decis sa anuleze reusita lui Casemiro, corect, pe motiv de ofsaid la unul dintre coechipierii sai.

22:39 18 Feb

Rezultatele la pauza: Basel 1-0 FC Basel, Schalke 0-1 Real Madrid.

Dupa cum arata statistica prezentata de OptaJoe, FC Porto lasa golurile pentru repriza a doua.

22:23 18 Feb

Debutantul de 19 ani din poarta lui Schalke, Timon Wellenreuther, are o interventie excelenta la o lovitura libera executata de Cristiano Ronaldo de la 20 de metri si scoate mingea de sub transversala.

22:20 18 Feb

Pare destul de avantajoasa propunerea suporterului, nu? :)

22:14 18 Feb

Schalke 0-1 Real Madrid ('27) / Carvajal centreaza perfect de pe partea dreapta, Cristiano Ronaldo se inalta si inscrie cu capul din centrul careului.

Ronaldo - 58 de goluri in 58 de meciuri de Champions League in tricoul Realului!!

4 ore si 59 de minute de fotbal au trecut de la ultimul gol marcat de Cristiano Ronaldo.

22:05 18 Feb

Peluza lui Schalke e magica in seara asta.

22:01 18 Feb

Ce avem noi in comun cu Mesut Ozil? Toti suntem cu ochii pe Schalke - Real Madrid :)

22:00 18 Feb

Basel 1-0 FC Porto ('11) / Basel deschide scorul prin Gonzalez, care primeste o pasa geniala, de 40 de metri. In cadere, in momentul in care a reluat in plasa, mijlocasul lui Basel s-a ciocnit cu capul de genunchiul portarului Fabiano si a avut nevoie de ingrijiri medicale.

A fost nu numai primul gol, ci si primul sut pe poarta in aceasta seara de Liga.

21:50 18 Feb

Real Madrid joaca in roz in aceasta seara.

21:49 18 Feb

In poarta lui Schalke este un debutant de 19 ani, Timon Wellenreuther.

21:42 18 Feb
21:30 18 Feb

Ronaldo poate egala in aceasta seara un record negativ. Daca nu inscrie cu Schalke, ar fi al 4-lea meci consecutiv fara gol marcat; ultima data s-a intamplat asta in februarie 2011.

21:28 18 Feb

Asa arata tunelul de acces de pe Veltins Arena, stadionul lui Schalke.

21:11 18 Feb
21:08 18 Feb