Pas greșit pentru U Cluj în Liga 2! Cum arată clasamentul play-off-ului după a doua etapă

Universitatea Cluj meciuri liga 2 unirea slobozia - universitatea cluj Liga 2
Data publicarii: Duminica 03 Aprilie 2022, 15:42
Data actualizarii: Duminica 03 Aprilie 2022, 15:47

Universitatea Cluj nu a putut profita de pasul greșit făcut de liderul Petrolul și a remizat pe terenul Unirii Slobozia, ultima clasată din play-off-ul Ligii 2, scor 2-2.

Ialomițenii au deschis scorul în minutul 13, prin Afalna. Bucuria gazdelor nu a durat mult. Ely Fernandes a restabilit egalitatea în minutul 28, din penalty.

În debutul reprizei secunde, Vali Alexandru a dus scorul la 2-1, dar cei care au închis tabela au fost tot cei de la Slobozia. Răzvan Greu a punctat pentru 2-2 în minutul 72.

Dacă ar fi câștigat la Slobozia, cu echipa lui Adi Mihalcea, Universitatea Cluj ar fi ajuns la 46 de puncte, la doar un punct în spatele celor de la Hermannstadt, care ocupă locul doi. Ardelenii rămân fără victorie în play-off, după primele două meciuri.

În următoarea etapă, Universitatea Cluj va juca pe teren propriu cu CSA Steaua, echipa de pe locul patru, iar Unirea Slobozia, care a rămas ultima în play-off, se va deplasa pe terenul Concordiei Chiajna.