Rapid Daniel Pancu Liga I U Cluj Liga 2 Inca un pas gresit pentru Rapid! Record negativ pentru Pancu pe banca giulestenilor, dupa 1-1 cu U Cluj
Data publicarii: Duminica 10 Noiembrie 2019, 14:42
Data actualizarii: Duminica 10 Noiembrie 2019, 14:48

Rapid a facut doar egal in meciul cu U Cluj din Liga 2.

Daniel Pancu a ajuns la patru meciuri consecutive fara victorie in Liga 2.

Chiar daca Rapidul a inceput bine, cu un gol excelent reusit de Hlistei in minutul 24, Dorin Goaga a adus egalarea in minutul 33. Ambele goluri au fost marcate din lovituri de cap.

Acestea au ramas singurele reusite ale partidei.

A fost nevoie si de interventia jandarmilor in tribune, acolo unde fanii celor doua echipe s-au luat la bataie. Atmosfera a fost linistita rapid.

Rapidul este pe 7 in Liga 2, cu 20 de puncte, in timp ce U Cluj e doar pe 14, cu 18 puncte.

Ultimele patru partide ale Rapidului se traduc in doua egaluri si doua infrangeri pentru echipa antrenata de Pancu.