Faza care face incojurul lumii! Numai in Romania se putea intampla ASA CEVA! Arbitrul a lasat lovitura libera in finalul reprizei, dar a anulat golul dintr-un motiv HALUCINANT!

Data publicarii: Miercuri 25 Noiembrie 2020, 17:47
Data actualizarii: Miercuri 25 Noiembrie 2020, 18:14

Decizie absolut inexplicabila luata de arbitrul Andrei Moroita in finalul primei reprize a meciului dintre Slatina si Turris, din liga a 2-a.

Dorin Toma a marcat pentru gazde in prelungirile primei parti, din lovitura libera, ajutat si de gafa lui Razvan Ducan. Imprumutat de FCSB la Turris, Ducan a fost titular la echipa antrenata de Trica. Si a trait cel mai nebun moment al carierei lui de pana acum, cu siguranta, la Slatina.

Desi centralul Moroita a permis ca lovitura sa fie executata, arbitrul a fluierat finalul reprizei fara ca nimeni sa auda, astfel ca golul lui Toma nu s-a pus. In ciuda protestelor, Moroita n-a putut fi intors si decizia a ramas in picioare. Faza s-a petrecut la scorul de 1-0.

Slatina - Turris s-a terminat pana la urma 2-1.

Sursa video: YOUTUBE OLTENIA TV