LIVE TEXT Cealaltă Steaua a jucat acasă, dar nu în Ghencea! ”Militarii”, fără victorie în campionat + surpriză imensă în meciul Concordiei Chiajna, cu Gabi Tamaș și Adi Popa titulari

Steaua FCSB Ghencea liga 2 Metaloglobus Liga 2
Data publicarii: Sambata 12 August 2023, 13:45
Data actualizarii: Sambata 12 August 2023, 13:56

Echipa militară a întâlnit-o pe Metaloglobus București în etapa secundă din Liga 2.

FINAL Steaua - Metaloglobus 1-1 (Rober Sierra 21 / Huiban 78 - din penalty)

Minutul 90: Prelungiri la Mioveni! Meciul se termină 1-1, iar Steaua rămâne fără victorie, după 1-1 și în etapa inaugurală, cu Chindia Târgoviște.

Minutul 78: GOOOOL Metaloglobus, 1-1! Dragoș Huiban, fostul jucător al Stelei, egalează din penalty.

Pauză la Mioveni, Steaua o conduce cu 1-0 pe Metaloglobus.

S-au încheiat meciurile din Liga 2 care au început de la ora 11:

Concordia Chajna (cu Gabriel Tamaș și Adrian Popa titulari) - CSM Alexandria (nou-promovată) 0-1

CSC Șelimbăr - Unirea Dej 2-0

Gloria Buzău - CS Tunari 2-1

Unirea Slobozia - Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1-1

CSC Dumbrăvița - Corvinul Hunedoara 0-0

FK Csikszereda - Progresul Spartac București 3-0.

Minutul 21: GOL STEAUA! Chipirliu primește balonul, pătrunde în careu și centrează în fața porții, Caramalău încearcă să respingă, dar Rober Sierra reușește să trimită balonul în plasă cu un șut pe centru.

Minutul 1: A început meciul!

Steaua: Frânculescu – Maftei, Beța, Vîrtej, Dobrescu – Sierra, Mancuso, Boiciuc, Buziuc – Chipirliu, Chunchukov

Rezerve: I. Pop – D. Matei, Enceanu, Raicu, C. Avram, Bărbulescu, Drăghici, R. Florea, Ad. Ilie

Antrenor: Daniel Oprița

Metaloglobus: R. Avram – Zakir, Issah, Caramalău, Sava – Al. Gheorghe, Honciu, Chatziterzoglou, Liș – Huiban, Marica

Rezerve: Nedelcovici – Cruceru, Milea, Sîrbu, Pătrașcu, Al. Iacob, Neacșu, B. Vlad, Krstevski

Antrenor: Eusebiu Tudor

CSA Steaua București o întâlnește de la ora 12:00 pe concitadina Metaloglobus în etapa a doua din Liga 2, meci care însă nu se dispută pe stadionul din Ghencea, ci la Mioveni, după suspendarea primită.

În schimb, în Ghencea, joi seara, FCSB a jucat cu Nordsjaelland în preliminariile Conference League, scor 0-0 în prezența a 27.135 de spectatori, conform anunțului făcut de organizatori.