A semnat cu Unirea Slobozia la câteva zile după ce a învins naționala lui Robert Lewandowski

Data publicarii: Joi 29 Iunie 2023, 19:26
Data actualizarii: Joi 29 Iunie 2023, 19:28

Echipa lui Adrian Mihalcea a transferat un jucător care evoluează la naționala Moldovei.

Gruparea din Liga 2 a ajuns la un acord cu fotbalistul care a fost legitimat ultima dată la Sheriff Tiraspol, Serafim Cojocari (22 ani). Mijlocașul semnează din postura de jucător liber de contract după ce i-a expirat înțelegerea cu Sheriff Tiraspol.

Serafim Cojocari, noul jucător de la Unirea Slobozia

Serafim Cojocari a jucat în sezonul trecut la FC Bălți, sub formă de împrumut de la Sheriff Tiraspol și a semnat un contract valabil pe doi ani, după cum informează Liga2.ro

Fotbalistul a jucat în ambele meciuri ale naționalei Moldovei, fiind trimis pe teren în minutul 84 al duelului spectaculos cu Polonia, câștigat cu 3-2, după ce golul victoriei a fost marcat în minutul 85. Cojocari a bifat până în prezent patru meciuri la echipa națională.

Ce a scris presa din Ungaria, după ce Moldova a pus-o la punct pe Polonia

Moldova a reușit să se impună în fața reprezentativei Poloniei pe stadionul „Zimbru” din Chișinău, în fața a aproape 10,000 de spectatori, după ce oaspeții conduceau la pauză cu 2-0.

Publicația maghiară Nemzeti Sport a scris despre meciul de la Chișinău, iar jurnaliștii au remarcat că toate semnele duceau spre o victorie degajată a naționalei Poloniei, în frunte cu atacantul Robert Lewandowski.

„O mare rușine! Polonezii au pierdut cu Moldova”, au titrat jurnaliștii de la Nemzeti.

„Toate semnele indicau faptul că echipa națională a Poloniei ar câștiga cu ușurință împotriva Poloniei. Naționala Poloniei a condus la două goluri, dar au pierdut cu 2-3”, au mai scris ungurii în articolul respectiv.