Targoviste are probleme - doar locul 16 in campionat!

Data publicarii: Sambata 06 Octombrie 2007, 17:13
Data actualizarii: Sambata 06 Octombrie 2007, 17:13
FCM TARGOVISTE - LIBERTY ORADEA 0-0

Targoviste nu a reusit sa obtina a doua victorie din campionat si a facut doar un 0-0 acasa cu Liberty Oradea. Desi neainvinsa pe propriul teren, FCM Targoviste este abia pe locul 16 in Seria B a Ligii a doua. Intr-un meci transmis in direct de Sport.ro, FCM Targoviste a facut al treilea rezultat de egalitate pe propriul teren in patru etape, dupa 0-0 cu Liberty Oradea. Ionica Marinica a avut singurele ocazii clare de a marca. Mai intai, in minutul 15 jucatorul gazdelor a timis un sut care a nimerit bara. Apoi, in minutul 88 Marinica nu a reusit sa trimita mingea in poarta de la marginea careului de 6 metri. Scorul a ramas 0-0, iar FCM Targoviste ramane pe 16 in Seria B, in timp ce cu acest egal, Liberty urca pe locul 5 si viseaza la Liga I.