Data publicarii: Duminica 26 Aprilie 2009, 14:19
Data actualizarii: Duminica 26 Aprilie 2009, 16:53

Imagini soc in Liga a doua Astra Sport Bets la meciul dintre Drobeta si FCM Targu Mures!

Pe finalul primei reprize la scorul de 1-1 spiritele au luat-o razna la Vanju Mare!

Antrenorul muresenilor, Cosmin Bodea a fost nemultumit de decizia centralului de a-l elimina pe Gongolea si a intrat pe teren dupa ce jucatorul sau l-a tras de tricou pe  Ignat.

Zoltan Erdei il trimite in tribune, insa totul se lasa cu imbranceli. Juniorul Drobetei, Ionut Ilie s-a amestecat de pe margine in imbulzeala de pe teren, insa a patit-o rau de tot! Nu de la adversari, ci chiar de la antrenorul sau! Pe margine antrenorul Drobetei, Vasile Manescu  i-a aplicat cateva palme serioase peste cap elevului sau, Ionut Ilie. Bodea a vrut sa retraga echipa de pe teren, insa meciul s-a reluat dupa pauza cu ambii antrenori in tribuna!

"I-am oferit o lectie pe care nu o va uita. Nu avea ce sa caute el acolo", a explicat Vasile Manescu. Jucatorul nu este suparat pe antrenor, chiar daca a incasat-o chiar de ziua sa: "Domn' profesor are dreptate, nu aveam ce sa caut acolo. Eu m-am dus doar ca sa intervin, sa nu se intample ceva mai grav. Nu sunt suparat pe dansul ca mi-a facut cadou de ziua mea doua capace, important este ca a castigat echipa", a spus Ionut Ilie la Sport.ro.

Drobeta a castigat meciul cu 2-1! Oaspetii au deschis scorul in minutul 18 prin Antal, dar au fost egalati 15 minute mai tarziu, atunci cand Dan Ignat a inscris din sase metri. Golul victoriei mehedintenilor a fost marcat in minutul 62, de Moutinho, dintr-un penalty inexistent acordat de Erdei la un duel intre Paun si Pop.

In urma acestui rezultat, FCM Targu Mures a coborat pe locul 3 in clasament, cu 48 de puncte, fiind devansata de International Curtea de Arges, la golaveraj, in timp ce Drobeta se mentine pe cinci, cu 43 de puncte.