Dayro nu cere sa ajunga la prima echipa: "Trebuie sa muncesc mai mult!"

Dayro Moreno Steaua Liga 2 Seria 1
Data publicarii: Duminica 13 Septembrie 2009, 18:30
Data actualizarii: Duminica 13 Septembrie 2009, 18:35

Pustii de la Steaua 2 nu stiu sa piarda in Liga a doua. Dayro a dat din nou un super gol din lovitura libera si stelistii mici au batut-o cu 2-1 pe Delta Tulcea.

Pentru prima data dupa mult timp, Bergodi n-a putut sa o vada pe viu pe Steaua 2... si a avut ce pierde. Italianul era la Medias cu echipa mare si a pierdut euro-golul lui Dayro Moreno din lovitura libera in meciul cu Delta Tulcea.

In tribunele din Ghencea au venit insa fostul antrenor Dumitru Dumitriu, dar si polonezul Golanski, care a avut grija tot meciul de baietelul prietenului Grjelak.

Dayro Moreno a reusit primul sau gol in campionat, dupa cele doua din Cupa Romaniei Timisoreana si a adus golul egalarii.

Tulcea deschisese scorul in minutul 20. Pantelie l-a executat pe Lungu de la 11 metri. Dupa golul lui Dayro, Pantelie a mai avut o super ocazie, insa Lungu s-a revansat.
Stelistii mici au fortat si au dat lovitura in minutul 54 tot din Penalty. Omul care a jucat si la echipa mare a Stelei, Vlad Rusu, a batut lovitura de la 11 metri, obtinuta tot de el. Steaua 2 a castigat cu 2-1, e neinvinsa in Liga a doua si a urcat pe locul 4 cu 9 puncte in 5 etape.

"Cred ca lucrurile merg bine, trebuie sa muncesc sa ajung la prima echipa si in fiecare zi trebuie sa muncesc si mai mult."