„S-au ridicat la un nivel foarte bun!” Remarcații lui Ilie Dumitrescu după primele 45 de minute pe Arena Națională

Ilie Dumitrescu FCSB FCU Craiova Superliga Ilie Dumitrescu
Data publicarii: Duminica 12 Noiembrie 2023, 22:18
Data actualizarii: Duminica 12 Noiembrie 2023, 22:19
FCSB - FCU Craiova, duel în etapa cu numărul 16 din Superliga, pe Arena Națională, cel mai mare stadion al țării.

FCSB a început foarte bine meciul și a deschis rapid scorul, în minutul 9, după o execuție foarte bună a lui Florinel Coman din lovitură liberă. Darius Olaru a dublat diferența din lovitură de la 11 metri.

La pauză, Ilie Dumitrescu i-a lăudat pe Alexandru Băluță și Florinel Coman pentru evoluțiile din primele 45 de minute.

„Foarte bine Băluță și Coman. Cei doi s-au ridicat la un nivel foarte bun în seara asta. Băluță a fost implicat la ambele faze de gol.

Mie îmi place foarte mult și am spus-o înainte de joc, linia de mijloc este foarte solidă. Șut și Djokovic care acoperă foarte bine zona din față a fundașilor centrali, cu libertate de mișcare pentru Olaru, care poate urca în atac”, a spus Ilie Dumitrescu la pauza meciului FCSB - FCU, la Digisport.

FCSB – FC U Craiova 1948, duminică, 12 noiembrie - ora 21.00

Din 2021, FCSB şi FCU Craiova 1948 s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de cinci ori, de trei ori s-au impus gazdele din această rundă, iar alte două jocuri s-au terminat la egalitate (ambele pe terenul roş-albaştrilor).

Cea mai recentă dispută directă a avut loc pe 16 iulie 2023, FC U Craiova 1948 - FCSB 1-3, goluri marcate de S. Sidibe, respectiv D. Miculescu, Fl. Coman şi M. Edjouma.