„Gabi m-a strigat, că nici nu eram atent!” Morar, explicație virală după golul înscris cu Rapid

Vlad Morar Dinamo Liga 1 Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 13 Martie 2022, 23:41
Data actualizarii: Duminica 13 Martie 2022, 23:42

Dinamo a pierdut în primul meci din play-out, deplasarea cu Rapid, 1-3.

„Câinii” au încasat gol rapid, după ce Ioniță a deschis scorul în minutul 3, iar Kait a dublat avantajul cinci minute mai târziu. Dinamo a reușit să reducă din diferență prin Vlad Morar, după o neatenție în apărarea giuleșteană de care Gabi Torje a profitat, pentru a-i pasa decisiv.

Bălan a marcat din lovitură liberă, în minutul 31, stabilind astfel și rezultatul final, încă din prima repriză.

Reacția lui Vlad Morar după golul înscris cu Rapid

Transferat de la Gaz Metan Mediaș în această iarnă, Morar a reușit să înscrie primul său gol în tricoul „câinilor”, asta după ce a pasat decisiv în meciul cu CFR Cluj din ultima etapă a sezonului regulat, 1-4. Vlad Morar a vorbit la finalul meciului despre înfrângerea de la Mioveni, punând punctele pierdute pe seama relaxării jucătorilor lui Dinamo.

Totodată, întrebat despre golul reușit, Morar a făcut o dezvăluire inedită, spunând că nici măcar nu era atent în momentul în care Torje i-a atras atenția.

„Am început foarte prost prima repriză, după în a doua cred că am avut mai multe ocazii de a marca, dar din păcate am început play-out-ul cu stângul. Greșelile individuale cred că ne-au costat.

Nu vreau să comentez despre antrenor, nu e treaba noastră, oricine o să fie o să dăm totul. Gabi m-a strigat, că nici nu eram atent, mi-a dat, am scăpat singur cu Moldovan și am înscris.

Cred că începem foarte relaxați meciurile și asta ne costă, sperăm ca în etapele următoare să câștigăm. Nu ar trebui să fie nici presiune, sper să câștigăm meciuri, să ne apropiem de celelalte echipe, dar e greu. O să jucăm fiecare meci la victorie”, a declarat Vlad Morar.