„A rupt-o pe CFR Cluj!” Dumitru Dragomir a dezvăluit principalul avantaj al Rapidului în meciul cu fosta campioană

Dumitru Dragomir CFR Cluj Rapid Superliga Dumitru Dragomir
Data publicarii: Marti 26 Septembrie 2023, 10:57
Data actualizarii: Marti 26 Septembrie 2023, 10:58

Rapid a dispus cu 3-1, în Giulești, de CFR Cluj, iar Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a vorbit despre principalul al „alb-vișiniilor”.

Dumitru Dragomir l-a felicitat pe Cristiano Bergodi pentru felul în care arată acum echipa, după începutul slab de sezon și a subliniat faptul că giuleștenii au stat mult mai bine din punct de vedere fizic decât rivala din Ardeal.

Mai mult, Dragomir consideră că înlocuirea lui  Ciprian Deac, în minutul 62, cu Ermal Krasniqi a destabilizat echipa, înclinând balanța în favoarea Rapidului.

Greșeala care a costat-o scump pe CFR Cluj

„M-a impresionat Rapid, chiar și în prima repriză. M-a impresionat prin joc, cu toate că CFR Cluj nu mai echipa care era. E o echipă subțire.

Bergodi e un antrenor serios. Nu ai ce să-i reproșezi. Știe meserie, a fost un fotbalist mare. E exact ce trebuie la Rapid! Bergodi a așezat bine echipa. Iar jucătorii sunt bine pregătiți. Fizic, Rapid a rupt-o pe CFR Cluj. Nu știu cine e preparator fizic la Rapid, dar echipa a dominat meciul fizic, nu doar tactic.

CFR Cluj a pierdut și cu FCSB, și cu Rapid pe niște greșeli... Eu nu știu, Deac nu mai poate duce un meci întreg? Eu știu că stătea bine cu pregătirea. Cum l-a scos, CFR Cluj a fost dărâmată”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit gsp.ro.

Rapid e neînvinsă de cinci etape, în care are patru victorii şi un egal. CFR venea după o serie de patru victorii consecutive.