"Voi ati vazut vreo tactica?" HAOS in jocul Stelei! Reghe a folosit 4 inchizatori in acelasi timp cu Chiajna!

Laurentiu Reghecampf Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 20 Noiembrie 2016, 10:36
Data actualizarii: Duminica 20 Noiembrie 2016, 10:37

Steaua a pierdut la Chiajna fara ocazii de gol. Mai mult, De Amorim a fost fundas la adversari la singura ocazie mare de gol. Revansa e joi, cu Osmanlispor, de la 20:00, la ProTV!

Steaua a facut dinnou un meci slab in Liga I si poate fi egalata la puncte azi de Craiova, care are derby cu Astra.

Reghe a fost acuzat de Ilie Nastase dupa meci, care s-a plans de tactica Stelei. Mai exact, de lipsa ei. "Voi ati vazut vreo tactica?", i-a intrebat fostul jucator de tenis pe ziaristi la iesirea din stadion.

Fortat de accidentarea lui Ovidiu Popescu, singurul jucatorul care indeplinea regula U21, Reghe l-a introdus pe Dennis Man in atac si l-a trecut pe Muniru ca stoper pana la pauza. In repriza a doua, Pintilii a fost retras in centrul apararii. Din minutul 30, Steaua a avut pe teren 4 inchizatori, Moke, Muniru, Bourceanu si Pintilii.

Mai mult, De Amorim a fost fundas pentru Chiajna la o faza la care Enache a trimis cu capul catre gol. Brazilianul a scos fara sa vrea mingea de pe linia portii. Reghe a fortat pe final cu doi atacanti cand l-a introdus pe Tudorie, insa acesta s-a facut de ras in minutul 78, cand a ramas singur cu Balgradean. In loc sa suteze sau sa incerce un dribling, Tudorie s-a intors si a iesit din careu!

Reghe a recunoscut dupa meci ca Steaua are probleme mari, dar a promis revansa joi, cu Osmanlispor, de la 20:00, la ProTV.

"Sunt multe lucruri pe care astazi nu le-am facut cum trebuie pe faza de aparare. Nu trebuia sa avem probleme, primim golul cand avem posesie, fundasul nostru central paseaza la adversar, isi pierde omul din marcaj, apoi celalalt fundas se plaseaza slab. De Amorim, Boldrin, Popa, abuzeaza de atingeri.

Tosca a dat 4 pase la rand, in seara asta a jucat slab, l-am scos, oricum nu aveam nevoie de 2 fundasi centrali, se aparau la 30 de metri, aveau un singur adversar, dar si asa am stat departe de om si i-am lasat sa joace. Sunt lucruri de mentalitate, tratam meciul foarte usor, le-am zis ca trebuie sa castigam meciul din prima repriza.

Au fost multe momente cand am ajuns in fata portii, mai mult, Enache da cu capul, jucatorul nostru (De Amorim) scoate mingea din poarta.

Ovidiu Popescu are entorsa, vedem cat de grav e.

Mai sunt multe etape, important e sa fim in forma maxima in play-off. Mai rau de atat nu se poate!", a spus Reghecampf dupa meci.