VIITORUL 0-0 CRAIOVA | Hagi are un punct in 4 etape si NICIUN gol marcat! Viitorul TREMURA pentru play-off! AICI AI FAZELE meciului: Craiova, 5 penalty-uri ratate in acest sezon

Superliga
Data publicarii: Duminica 03 Februarie 2019, 21:57
Data actualizarii: Duminica 03 Februarie 2019, 21:58

COMENTAM IMPREUNA CELE MAI IMPORTANTE FAZE DIN VIITORUL - CRAIOVA!

VIITORUL 0-0 CRAIOVA

min 90+3: Final de meci. Derby-ul primei etape din 2019 se termina la egalitate! Viitorul ajunge la 4 meciuri consecutive fara gol marcat in Liga 1!

min 87: Tudor Baluta suteaza din afara careului, peste poarta!

min 82: Rivaldinho intra pe teren pentru Viitorul, iese Houri.

min 80: Intra si Andrei Cristea al Craiova, iese Koljic.

min 79: Ianis pleaca dintre fundasii centrali ai Craiovei si scapa singur cu Pigliacelli, se duce in stanga si incearca finalizarea, insa italianul nu poate fi batut.

min 76: Ianis scapa in stanga, dar aluneca in momentul sutului si nu poate trimite asa cum isi doreste. Pigliacelli respinge pana pana la Houri, care e bloact de Kelic!

min 70: La Viitorul, in locul lui Achim intra Casap.

min 66: Prima schimbare la Craiova: intra Nuno Rocha in locul lui Mihaila.

min 65: Ianis il deschide in stanga pe De Nooijer, olandezul trimite din unghi, fara mari probleme pentru Pigliacelli.

min 55: Sut Kelic din marginea careului, pe centru, Cojocaru prinde.

min 54: Centrare Cicaldau de pe partea stanga, din lovitura libera, Kelic deviaza usor mingea, care trece putin pe langa poarta! Inca o sansa MARE pentru Craiova!

min 54: Craiova a inceput foarte bine repriza, Viitorul are probleme mari sa tina de minge.

min 48: Sut in forta trimis de Cicaldau din afara careului, Cojocaru boxeaza!!!

min 46: Mihaila poate deschide scorul, dar reluarea sa din careu, dupa o centrare a lui Dimitrov, e foarte slaba. Eroare mare a lui Mladen, trecut in centru in cea de-a doua repriza. Kuipers a iesit la pauza, Boboc in locul sau pe teren.

min 46: A inceput repriza a doua.

min 45+1: Pauza! Viitorul 0-0 Craiova dupa 45 de minute.

min 45: De Nooijer are o actiune interesanta pe stanga, dar Donkor il ajunge din urma si il deposedeaza!

min 42: Sut Ianis din interiorul careului, lateral stanga, mingea trece pe langa poarta.

min 34: Kelic intra tare la Ianis Hagi si vede cartonasul galben.

*** E al 5-lea penalty ratat in acest sezon de CSU Craiova!

min 32: Tot Koljic bate penalty-ul, dar Cojocaru ghiceste executia si opreste sutul!!! Ramane 0-0.

min 31: PENALTY CRAIOVA! Centralul Barsan vede fault la un duel intre Koljic si Kuipers in careul Viitorului!!! Reluarile nu arata un contact clar intre cei doi, insa Barsan era excelent plasat.

min 22: Hagi are o noua actiune pe partea stanga, suteaza, dar mingea e blocata de Dimitrov.

min 16: Actiune pe stanga a lui Ianis Hagi, intoarce in careu pentru sutul lui Achim de la marginea careului de 16 metri, mingea trece putin pe langa!

min 15: Ianis Hagi centreaza in 4 metri dintr-o lovitura libera de pe dreapta, mingea e reluata incert si iese in afara terenului.

min 9: Prima aparitie a Craiovei la poarta Viitorului. Centrare Mihaila de pe stanga, defensiva Viitorului rezolva.

min 7: Pigliacelli cade si sustine ca Ianis Hagi l-a lovit in timp ce se pregatea sa derajeze. Arbitrul nu e impresionat, chiar daca Pigliacelli ramane la pamant mai multe secunde.

min 2: Donkor intra tare la Ianis Hagi si ia galben.

*** Eric e accidentat si n-a prins lotul Viitorului. Vandut la Brighton, Baluta e in primul 11. Dragus nu apare la Viitorul din cauza unei suspendari. Hagi il foloseste avansat pe Vina, de obicei in linia de 3 de la mijloc.

*** Ramas fara Mitrita, Mangia incepe cu Mihaila alaturi de Koljic in atacul Craiovei. Meza Colli e aparitia surpriza in primul 11 al Craiovei, pe partea dreapta a atacului.

*** La Viitorul, noua achizitie Kuipers apare in centrul apararii alaturi de Tiru, in timp ce Rivaldinho si Calcan sunt pe banca.