Victorie de masa verde: Rapid 3-0 Poli Iasi

Data publicarii: Miercuri 09 Aprilie 2008, 19:30
Data actualizarii: Miercuri 09 Aprilie 2008, 19:30
SCOR DE FORFAIT!

In ziua in care au pierdut si apelul in fata Stelei in cazul "Bricheta" Rapidul a obtinut totusi o victorie de masa verde cu Poli Iasiul lui Ionut Popa.
Dupa egalul alb cu Farul de etapa trecuta, Rapidul a spulberat la scor de neprezentare pe Poli Iasi si nu abandoneaza lupta pentru locul 2! Grigore a deschis scorul din pasa lui Emil Dica  la jumatatea primei reprize. Antrenorul Pancu majoreaza diferenta in minutul 63 Rapidistul evita offside-ul, dribleaza in careu si incheie cu gol. Pele Buga incheie tabela in minutul 82 cu un gol din pasa lui Boya. Rapidul lui Rada a mers ceas iar giulestenii profita de noul esec al lui Poli si de catastrofa din Stefan cel Mare, unde Dinamo a pierdut cu 2-1 cu Pandurii.