Victorie cu emotii: Steaua 2 - 1 UTA

Data publicarii: Duminica 23 Martie 2008, 20:27
Data actualizarii: Duminica 23 Martie 2008, 20:27
VALI BADEA SALVEAZA STEAUA

Cea mai nebuna etapa din mini-returul Ligii I, a fost la un pas sa mai produca o surpriza. Steaua a fost condusa in Ghencea de UTA, insa Pepe Moreno si Vali Badea au salvat jocul slab. Scorul a fost deschis in minutul 7 de Mihut care parea ca face meciul vietii sale. Pana in minutul 64, Steaua a atacat haotic si nu a reusit sa finalizeze nicio actiune. Pepe Moreno a egalat dupa o faza fixa, iar meciul incepea sa se linisteasca. Hidisan a fost la un pas de gol in minutul 74 dupa ce l-a suprins pe Zapata iesit din poarta. Mingea a lovit bara si a ricosat norocos in careul mic. In minutule de prelungiri Badea devine eoul serii, dupa ce a reusit sa inscrie pentru 2-1.

Steaua: Zapata, Golanski, Radoi, Ghionea, Nesu, Plesan, Lovin, Nicolita, Dica, Mendoza, Pepe Moreno.

UTA: D. Tudor, I. Balan, Buican, Amoreirinha, Vasiljevic, Hidisan, Marginean, Todea, Fl. Dan, Edson, Zaharia.

Min 6: Mihut prinde un sut de senzatie din marginea careului, iar Zapata ramane fara reactie!
Min 64: Pepe Moreno aduce egalitatea pe tabel. Steaua 1 - 1 UTA
Min 89: Vali Badea devine eroul serii si inscrie pentru 2-1!