Vezi care sunt arbitrii promovati de CCA in Liga I
![Vezi care sunt arbitrii promovati de CCA in Liga I Comisia Centrala a Arbitrilor](https://res.sport.ro/assets/sport/2010/06/11/image_galleries/18704/vezi-care-sunt-arbitrii-promovati-de-cca-in-liga-i_size6.jpg)
Trei arbitri au fost promovati de la Liga II in Liga I, rezultatele testelor fiind aprobate in sedinta Comisiei Centrale a Arbitrilor
Arbitrii Gheorghe Mihai Prodan, Dragos Istrate si Mihai Florin Marcu au ocupat cele trei locuri scoase la concursul de promovare din Liga a II-a in Liga I, rezultatele testelor fiind aprobate in sedinta de miercuri a Comisiei Centrale a Arbitrilor.
CCA a scos la concurs si cinci locuri pentru asistenti in Liga I. Arbitrii asistenti care au promovat din Liga a II-a in Liga I sunt Valentin Avram, Andrei Constantinescu, Ioan Gabriel Birjac, Radu Iulius Timar si Paul Dimancea.
Cei cinci arbitri care au promovat din Liga a III-a in Liga a II-a sunt urmãtorii: Dragos Teodor, Valentin Ionut Iugulescu, Viorel Adrian Cojocaru, Catalin Pana si Adrian Ilyes. Asistentii care au promovat din Liga a III-a in Liga a II-a sunt Adrian Ionescu, Bogdan Dragos, Joszef Peter, Ionut Petrica Cimpeanu, Dan Vasile Popescu, Florin Pucheanu, Valentin Ionel Dumitru si Constantin Cantemir.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News