Vătăjelu, dezamăgit după CFR - Universitatea Craiova 2-0: „Suntem Moș Crăciun pentru adversarii noștri!”

CFR Cluj - Universitatea Craiova Bogdan Vatajelu Universitatea Craiova Superliga Bogdan Vătăjelu
Data publicarii: Duminica 11 Septembrie 2022, 23:55
Data actualizarii: Duminica 11 Septembrie 2022, 23:55

Universitatea Craiova a pierdut meciul cu CFR Cluj, 0-2, din etapa a zecea a campionatului.

CFR Cluj a câștigat meciul cu Universitatea Craiova, 2-0, din etapa a zecea din Superligă. Ardelenii au deschis scorul în minutul 17, prin golul superb marcat de Muhar, ca 10 minute mai târziu, Valerică Găman să marcheze în proprie poartă, ducând scorul la 0-2.

Bogdan Vătăjelu: „Noi le-am dat punctele CFR-ului!”

Bogdan Vătăjelu este dezamăgit de modul în care echipa sa greșește în defensivă și susține că oltenii trebuie să elimine greșelile personale pentru a se putea bate la primele locuri.

„Știam că o să avem un meci destul de greu, chiar dăcă CFR joacă din 3 în 3 zile. Însă astăzi, noi le-am dat punctele. Dăm întotdeauna cadouri echipelor care nu ne fac foarte mult să greșim. E foarte greu. CFR-ul a jucat mai bine decât noi, a avut mai multă dorință.

Fiecare dintre noi a greșit la un moment dat. Ăștia suntem noi de câteva etape, suntem Moș Crăciun pentru adversarii noștri. De data aceasta a fost foarte greu, cu un adversar care se apăra foarte bine.

Ne trebuie o constanță pentru rezutlate și ce arătăm în timpul meciurilor. Odată ce vom elimina greșelile cred că vom fi mai bine pe viitor”, a declarat Bogdan Vătăjelu la finalul meciului.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj a urcat pe locul 5, cu 15 puncte, la 6puncte distanță de liderul Farul Constanța, dar cu două meciuri mai puțin. În următoarea etapă, elevii lui Dan Petrescu vor juca împotriva celor de la FC Argeș.

Pe de altă parte, Universitatea Craiova rămâne pe locul 8, cu 14 puncte, și se pregătește pentru duelul cu FCSB, din următoarea etapă.