Universitatea Craiova - UTA Arad 0-0 | Se clatină scaunul lui Reghe? Oltenii, șase meciuri la rând fără victorie

Universitatea Craiova UTA Arad Superliga
Data publicarii: Marti 14 Decembrie 2021, 22:20
Data actualizarii: Marti 14 Decembrie 2021, 22:25

Universitatea Craiova a remizat cu UTA Arad, scor 0-0, și rămâne pe locul patru în Liga 1, la egalitate cu Rapid.

Pentru olteni, acesta este al șaselea meci consecutiv fără victorie. Echipa lui Reghecampf s-a distanțat la nu mai puțin de 20 de puncte de liderul CFR Cluj și la 12 de FCSB, care ocupă locul doi.

De partea cealaltă, UTA rămâne în zona play-out-ului, cu 27 de puncte și șapte meciuri consecutive fără victorie, dintre care șase fără gol marcat.

Univ. Craiova - UTA Arad 0-0

Minutul 90+5: Final de meci!

Minutul 90+3: Roșu pentru Ioan Hora! Atacantul arădenilor este eliminat de centralul meciului, cu câteva secunde înainte de final, pentru lovirea unui adversar fără minge.

Minutul 84: Ocazie pentru Craiova! Ivan avansează, intră în careu, dar trage peste poarta apărată de Iacob.

Minutul 71: Miculescu, șansă de 1-0! Atacantul UTA-ei recuperează o minge după o gafă în defensiva gazdelor, dar trage slab spre poarta lui Lazar.

Minutul 47: Șansă pentru UTA! Șutul lui Benga este reținut de Lazar fără prea mari probleme.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+1: Pauză!

Minutul 23: Ocazie pentru cei de la UTA Arad! Dangubic trimite în careu pentru Miculescu, dar acesta nu ajunge la timp pentru a relua spre poarta lui Lazar.

Minutul 1: Fluier de start!

Universitatea Craiova: Lazar - Căpățînă, Papp, Screciu - Gustavo, Vînă, Nistor, Bancu - Cîmpanu, Koljic, Ivan

Rezerve: Rusu, Vlădoiu, Bălașa, Vătăjelu, Constantin, Crețu, Fedele, Roguljic, Baiaram

UTA Arad: Iacob, Vukcevic, Erico, Benga, Shlyakov - Passaglia, Batha - Miculescu, Antal, Ubbink - Dangubic

Rezerve: Balauru, Dima, Bustea, Mercioiu, Ilie, Medimorec, Isac, Roger, Hora

După remiza din etapa trecută, 0-0 cu Voluntari, Universitatea Craiova primește vizita UTEI Arad marți, în runda 20 din campionat, de la 20:30, LIVE TEXT pe www.sport.ro. Elevii lui Reghecampf vor să obțină victoria în fața propriilor suporteri, mai ales după ce în ultimele 5 partide din Liga 1 nu au reușit să bifeze niciun succes.

În timp ce arădenii vin în Bănie cu o serie mai proastă decât Universitatea Craiova. Jucătorii lui Laszlo Balint nu s-au mai impus de 6 partide, în ultimul meci remizând cu FC Botoșani, 0-0.

În tur, la primul duel direct dintre cei doi antrenori, UTA s-a impus, 1-0, grației reușitei lui Liviu Antal.