Unirea Urziceni 4 - 1 Poli Timisoara!

Data publicarii: Vineri 17 August 2007, 17:52
Data actualizarii: Vineri 17 August 2007, 17:52
EUROPOLI "SPULBERATA" DE ECHIPA "BURSUCULUI"

Timisoara a fost umilita la Urziceni, 4-1 si a produs prima infrangere a lui Uhrin in Romania. Arbitrul Deaconu a vrut cu orice pret ca Timisoara sa marcheze si a repetat de 3 ori un penlaty in ultimul minut.

Stelea a fost eroul ulitmelor minute de la Urziceni i-a scos doua penalty-uri lui Gigel Bucur. Pentru ca jucatorii Urziceniului nu au respectat distanta, Deaconu a decis ca penalty-ul sa se bata si a treia oara, iar Alexa a marcat. Urziceni-ul n-a asteptat prea mult primul gol. Dupa doar 5 minute Bogdan Stancu n-a iertat gafa apararii Timisoarei si a deschis scorul. Tot pustiul minune al Urziceniului i-a executat pe Timisoreni in startul reprizei a doua.

Paduretu a marcat pentru 3-0, iar Onofras a semnat cea mai mare victorie a Urziceniului in era MM - 4-1.