Data publicarii: Duminica 05 August 2007, 16:52
Data actualizarii: Duminica 05 August 2007, 16:52
URZICENI A REVENIT SUPERB DE LA 2-0

Dupa ce si-a facut sigla ca a lui Chelsea, Urziceniul lui Dan Petrescu si MM Stoica a aparut in tricouri a la Sevilla.

EuroUrziceniul n-a avut insa noroc acasa - Universitatea Cluj a deschis scorul prin Olah in minutul 29. Dupa 7 minute, Stelea a avut noroc la un sut care a lovit de doua ori bara.

In minutul 44 Goga de la U. Cluj a marcat o poezie de gol si l-a bagat pe Stelea in sedinta.

Spre final, Danalache a marcat primul gol pentru echipa lui Dan Petrescu in minutul 75.

Peste 8 minute, Danalache a scos un penalty contestat de clujeni. Bogdan Stancu a adus bucuria pentru Urziceni ,care a vazut si fericirea primei victorii - 3-2 dupa al doilea gol al lui Danalche, cu 4 minute inainte de final.