CRAIOVA 0-1 CHIAJNA | Soc la Craiova! Chiajna castiga cu un gol FABULOS! Aici sunt fazele meciului

CRAIOVA - CONCORDIA CHIAJNA craiova - concordia craiova - concordia chiajna liga 1 craiova - concordia chiajna live rezultat craiova - concordia chiajna Superliga U CRAIOVA - CONCORDIA CHIAJNA LIVE
Data publicarii: Luni 20 August 2018, 22:55
Data actualizarii: Luni 20 August 2018, 23:01
AICI SUNT TOATE FAZELE MECIULUI DE LA CRAIOVA!

CRAIOVA 0-1 CHIAJNA

FINAL DE MECI! Echipa lui Mangia sufera o noua infrangere, pe teren propriu! Ramasa in 10 dupa 18 minute, Craiova pierde cu 0-1, dupa ce Gorobsov reuseste un gol fabulos din afara careului!

• U CRAIOVA - CONCORDIA CHIAJNA LIVE

Min 90 + 1. Sut peste poarta al lui Bawab! O noua ocazie pentru Chiajna!
Min 81. GOOOL CHIAJNA!
Sut de la 23 de metri al lui Gorobsov, care il lasa pe Pigliacelli fara replica!
Min 79.
Sut pe langa poarta al lui Baicu. O noua ocazie irosita de olteni!
Min 72.
Sansa enorma pentru Craiova! Nicusor Bancu rateaza sutul si faza se stinge
Min 58.
Ocazie uriasa pentru Craiova! Cicaldau este blocat in apropierea careului!
Min 46.
O prima ocazie pentru olteni inca de la inceputul reprizei secunde! Caparco respinge de pe linia portii
Min 46.
A inceput repriza a doua!

PAUZA

Min 39. Ocazie mare pentru Chiajna! Centrare buna a lui Gabi Matei si o parada de senzatie a lui Pigliacelli!
Min 26.
Ocazie mare pentru Craiova! Burlacu ajunge in fata portii, insa sutul lui este deviat
Min 18. Cartonas ROSU vazut de Isaac Donkor!
Gazdele raman inca de la inceputul meciului in 10, dupa ce Donkor are o intrare neregulamentara la unul dintre adversari
Min 8.
Ocazie pentru Craiova! Sutul lui Bancu este deviat in corner
Min 1. A inceput meciul!

ECHIPELE DE START

U Craiova: Pigliacelli - Isaac Donkor, Florin Gardos, Tiago Ferreira - Ivan Martic, Alex Mateiu, Matteo Fedele, Nicusor Bancu - Andrei Burlacu, Alexandru Cicaldau, Alexandru Mitrita

Rezerve: Laurentiu Popescu, Kelic, Briceag, Borţa, Baicu, Markovic

Concordia Chiajna: Caparco - Matei, Albu, Marc, Lucian Panait - Prepelita, Gorobsov, Nivaldo - Gradinaru, Batin, Ghislain

Rezerve: Costache, Leca, Ivanovic, Thaer Bawab, Barboianu, Ronaldo Deaconu

Craiova porneste ca favorita in duelul cu Concordia Chiajna. Echipa lui Mangia a fost eliminata din Europa League dupa 4-2 la general cu Leipzig, iar oltenii vor sa se concentreze acum pe campionat.

Este ultima partida a etapei a cincea din Liga 1. Craiova are o singura victorie, in fata celor de la Dunarea Calarasi.

De partea cealalta, Concordia i-a invins pe cei de la Hermannstadt si se claseaza la diferenta de un punct in comparatie cu Craiova.