Turcu: "Am luat un distonocalm, ca nu mai rezistam"

Data publicarii: Marti 14 August 2007, 23:59
Data actualizarii: Marti 14 August 2007, 23:59
"VREAU SA IL FELICIT PE LOBONT, A FACUT UN MECI EXTRAORDINAR"

La finalul meciului terminat la egalitate de Dinamo cu cei de la Lazio, unul dintre cei mai importanti actionari ai lui Dinamo, Vasile Turcu, a declarat:

"Sunt bucuros pentru acest egal. Este un rezultata mare care ne da sanse egala in returul de la Bucuresti. Probabil ca daca ne concentram mai mult la joc, in ultimele 5-6 minute, cand am jucat in superioritate numerica, puteam sa fortam, insa totusi este Lazio, un public numeros, fidel, presiune. Trebuie sa ne mobilizam foarte mult in Bucuresti. Cand am vazut ca s-a marcat, speram si la 2-0 insa hai sa ne multumim cu ce este.

Lobont e intre primii 3-4 portari din Europa. Il felicit pe pentru meciul mare pe ca l-a reusit, dar si pe ceilalti baieti. S-a vazut ca s-a muncit mult pentru acest meci. Am trait la maxim aceasta confruntare. Am luat un dinstonocalm in a doua repriza. Simteam ca nu mai rezist", a spus Turcu.