Tuchel încinge spiritele înainte de FC Bayern - Manchester City

FC Bayern - Manchester City Champions League Thomas Tuchel Superliga Thomas Tuchel
Data publicarii: Miercuri 19 Aprilie 2023, 19:06
Data actualizarii: Miercuri 19 Aprilie 2023, 19:23

Cele două echipe se vor duela miercuri seară, de la ora 22:00, în returul sferturilor Champions League.

În manșa tur, Manchester City s-a impus categoric pe Etihad, scor 3-0. Rodri (minutul 27), Bernardo Silva (minutul 70) și Erling Haaland (minutul 76) au fost cei trei marcatori ai „cetățenilor”, împotriva lui FC Bayern Munchen.

Thomas Tuchel, noul antrenor al „bavarezilor”, asta după ce Bayern a scăpat de Nagelsmann, a vorbit înainte de meciul cu Manchester City și a evidențiat faptul că echipa sa are nevoie de un miracol pentru a trece mai departe.

„Avem nevoie de un miracol. Nu știu dacă să vorbim despre un 4-0 sau 5-1 e chiar ok, trebuie să fii realist, dar chiar credem în noi. E a doua manșă. Dacă reușim să jucăm în prima repriză bine, putem să o facem în repriza secundă! Totul e posibil”, a spus Thomas Truchel, potrivit Sky Sports.

Bayern Munchen - Manchester City, LIVE TEXT din sferturile Champions League de la ora 22:00. Bayern încearcă imposibilul!

Bayern Munchen - Manchester City, returul sferturilor de finală din Champions League, se joacă astăzi de la ora 22:00 și poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe Sport.ro.

În tur, echipa lui Pep Guardiola s-a impus cu 3-0, așa că bavarezii au o misiune aproape imposibilă în manșa secundă. Învingătoarea dublei manșe se va duela în semifinale cu Real Madrid!

Bayern este în continuare afectată de conflictul între Sadio Mane și Leroy Sane: primul a primit o amendă record de peste 300.000 de euro după ce și-a lovit coechipierul în vestiar!