Titular in Champions League si cel mai mare salariu din echipa! Atacantul pentru care Reghe si Meme au garantat nu a impresionat la debut:

Steaua federico piovaccari Superliga
Data publicarii: Sambata 06 Iulie 2013, 19:45
Data actualizarii: Sambata 06 Iulie 2013, 19:53

► Stadionul e prea mic! STEAUA - PETROLUL, miercuri 20:45, IN DIRECT ProTV si Voyo.ro! Castiga AICI bilete la SuperCupa!

Vazut drept atacantul perfect pentru inlocuirea lui Rusescu in atacul Stelei si adus dupa indelungi negocieri atat cu el, cat si cu Sampdoria, Federico Piovaccari a bifat astazi primele minue in tricoul Stelei, insa realizarile sale se lasa inca asteptate.

Cu o forma fizica deloc apropiata de nivelul celorlalti colegi, de unde, cel mai probabil, si prestatia mediocra de astazi, italianul de 28 de ani a primit sansa de a debuta in tricoul campioanei Romaniei, Reghe introducandu-l jumatate de ora in meciul cu Sheffield.

Varful transferat de la Sampdoria nu a reusit insa sa-si puna amprenta asupra jocului Stelei, acesta parand incapabil sa il inlocuiasca pe Nikolic in vederea meciului de Supercupa, ce se va disputa miercuri impotriva Petrolului, in direct la Pro TV.

Introdus in minutul 46, imediat dupa pauza, Piovaccari a avut doar doua sanse de poarta - o faza in care a scapat singur spre poarta, dar a fost ajuns din spate si un sut pe spatiul portii, retinut fara probleme de portarul advers.

Reghe a decis in minutul 75 sa il schimbe pe Piovaccari, conditia fizica a acestuia nepermitandu-i sa alerge o repriza intreaga la capacitate maxima.

Dragomir si Ienei n-au fost impresionati
"N-a stat nici 30 de minute pe teren? Pai ce fotbalist e asta? Nu l-am vazut, deocamdata nu ma pronunt, dar eu cred ca tot Nikolic este cea mai buna solutie pentru Steaua. Nu stie el prea multe cu mingea, dar creeaza multe faze pentru ceilalti", a spus seful LPF, completat de Emerich Ienei, fosta mare glorie a Stelei.

"Daca l-ai adus sa-l inlocuiasca pe Rusescu il bagi de la inceput si il tii tot jocul. Nu conteaza daca vine din vacanta, daca e fotbalist se descurca. Acest Piovaccari nu a aratat nimic in meciul de astazi", a spus si Ienei la Digisport.