„Te-ai întoarce la FCSB?” Andrei Dumiter, răspuns fără să stea pe gânduri: „Îmi pare rău că nu am vorbit cu Gigi Becali”

„Te-ai întoarce la FCSB?” Andrei Dumiter, răspuns fără să stea pe gânduri: „Îmi pare rău că nu am vorbit cu Gigi Becali” Superliga

Andrei Dumiter a vorbit despre o posibilă revenire la FCSB.

Andrei Dumiter a fost legitimat la FCSB în intervalul iulie 2021 - ianuarie 2023. În perioada petrecută la formația patronată de Gigi Becali, atacantul a adunat 27 de meciuri, a înscris trei goluri și a contribuit cu o pasă decisivă.

„Te-ai întoarce la FCSB?” Andrei Dumiter, răspuns fără să stea pe gânduri

Atacantul are un start excelent de sezon, acesta marcând nu mai puțin de cinci goluri în primele șase etape din SuperLiga. Cum cifrele sale sunt foarte bune, iar FCSB a rămas fără atacant după plecarea lui Bîrligea, Dumiter a comentat o posibilă revenire la formația roș-albastră.

Ajuns la 27 de ani, Andrei Dumiter a mărturisit că nu ar spune „nu” unei reveniri la FCSB. Atacantul a recunoscut că a greșit în momentul în care nu a vrut să discute cu Gigi Becali, însă pe viitor orice este posibil.

„Niciodată nu se știe. Depinde de context, de mai multe lucruri. Dacă înainte eram mai vocal sau poate spuneam că n-aș putea să mă mai întorc niciodată, acum nu știu. Vedem ce va fi pe viitor și aș lua în considerare orice ofertă. Nu aș refuza-o categoric.

Da, dar încerc să mă motivez suplimentar cu orice echipă, dar cu ei parcă vine mai natural. Ai o motivație suplimentară când joci cu FCSB și a fost un meci perfect pentru mine pentru că am reușit să marchez de două ori din trei ocazii. Normal că te gândești că dacă reușești o dublă în fața unei echipe bune ca FCSB, cu o apărare foarte bună, să ai evoluții mai bune în fața unei echipe mai slab cotate.

Singurul regret e că nu am știut niciodată cu exactitate ce se întâmplă și cred că asta e o problemă mare pentru că nu știi cu cine să vorbești dacă este o problemă. Dacă joci sau nu joci, cine te scoate din echipă… Domnul Becali decide tot, doar că poate fi influențat de anumiți oameni și e greu să îți dai seama unde greșești sau cum poți fii mai bun, ori ce s-a întâmplat. Dânsul a vrut să ia legătura cu mine și îmi pare rău că nu am vrut să vorbesc cu el, dar nu am vrut să apară discuții în vestiar”, a declarat Andrei Dumiter, potrivit Fanatik.

  • Dumiter botosani

CV-ul lui Andrei Dumiter

Andrei Dumiter a făcut primii pași în fotbal la LPS Banatul, iar ulterior a mai fost legitimat la următoarele formații: Nova Mama Mia, Ripensia, Sepsi OSK, Chindia Târgoviște, FC Voluntari, UTA și FC Botoșani.

  • 450.000 de euro este cota lui Andrei Dumiter
  • 27 de meciuri, trei goluri și o pasă decisivă sunt cifrele atacantului în tricoul FCSB
Publicitate
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!