U Cluj 1-1 Ceahlaul! Tarnacop aduce un punct clujenilor dupa  un gol FANTASTIC! Moldovenii au jucat 60 de minute in 10 oameni!

Superliga
Data publicarii: Vineri 02 August 2013, 20:28
Data actualizarii: Vineri 02 August 2013, 22:35

►Pentru prima oara in Romania! Inchidem Podul Basarab, IN DIRECT la Sport.ro, sambata la ora 22.00: Facem din Noapte Zi!

U CLUJ: Dolha - Ciupe (cpt), Szilagyi, Ninu, Van Doten – Bucşa, Ad. Popa II -  Takacs, Cristocea, Tarnacop - Dedu
Rezerve: Niculescu –  Sandulescu, Prescura, Odiaka, Kovacs, Al. Mutu,  Turcu
Antrenor: Ionel Ganea

CEAHLAUL: Jovic – Dumitraş, Marc, Cânu, Cazan – Stana, V. Achim – Gheorghiu, Golubovic (cpt), L. Garcia - E. Jula
Rezerve: Miron – Ichim, Hasani, M. Rusu, Chitosca, Constantinescu, Popadiuc
Antrenor: Vasile Miriuta

Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); Asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti) şi Gabriel Bârjac (Zalău)

Min 42: GOOOOOOOOOOOOOL Tarnacop! Clujul egaleaza imediat dupa un sut fantastic din marginea careului al lui Tarnacop! Acesta a preluat pe piept si a sutat din intoarcere, la coltul lung.

Min 40: Gheorgiu ia al doilea galben in doar o repriza pentru o alunecare intarziata si vede rosu. Ceahlaul ramane in 10!

Min 32: GOOOOOOOOOL Ceahlaul! Golubovici deschide scorul cu o lovitura de cap excelenta, dupa o centrare venita din banda.

Min 1: A inceput meciul. Ceahlaul nu a castigat niciodata la Cluj.