Meme il vede titular cu Ajax, Gigi e dezamagit: "Cruz e de talia lui Dumitras, poate chiar mai slab!" Reactiile oficialilor despre ultimul jucator adus in lot:

Superliga
Data publicarii: Vineri 18 Ianuarie 2013, 22:48
Data actualizarii: Vineri 18 Ianuarie 2013, 23:29

►Stelistii isi iau notite pentru Europa League | Duminica, 15.30: Ajax - Feyenoord, IN DIRECT la Sport.ro si pe voyo.ro | Vineri, 21.00: PSV - Zwolle

Steaua a terminat 1-1 cu Basel, in al doilea amical de la Marbella. Singurul gol al baietilor lui Reghe a fost inscris de Pintilii, in minutul 79. Prima repriza a fost destul de slaba, iar singura ocazie notabila a fost ratarea lui Chipciu, care a trimis pe langa poarta, singur cu portarul elvetienilor. Steaua a luat gol in ultima faza a meciului dupa o gafa a lui Doru Bratu. VEZI TOATE FAZELE

A fost un meci intensiv. Am jucat bine tehnic. Am scos un egal. Am avut mai multe sanse sa inscriem. Rezultatul este echitabil. Am luat gol in ultima faza a meciului. Trebuia sa dam dovada de maturitate si sa nu mergem peste ei. Am jucat mai bine cu Celtic. Au fost perioade in care adversarii au avut posesia. A doua repriza a fost mai diferita. S-a jucat pe contre dar a fost bine ca am terminat pe picioare. Am ales sa jucam cu adversari grei. Meciurile astea nu sunt pregatite ca niste jocuri a caror rezultat contaza. Baietii lucreaza intr-un ritm sustinut, iar antrenamentele sunt dificile", a spus managerul Stelei.

Meme a oferit cateva lamuriri si despre transferuri. Cea mai importanta decizie este pastrarea lui Rafael Cruz.
"Cruz a facut un meci bun. Nu a mai jucat de mult. A stat prin avioane si azi a facut primul antrenament cu mingea. Indiscutabil va ramane la echipa. Nu se pune problema sa mai vina un fundas dreapta, ci un atacant. Discutam cu el, nu este nimic sigur. Sa speram ca o sa castigam si campionatul.

Abia duminica o sa ii vedem la treaba pe Ajax. Stim multe despre ei, dar e important sa ii vezi. Tatarusanu are o accidentare usoara. Georgievnsi se simte bine si a iesit la alergari. Iancu o sa intre in Turcia", a spus Meme Stoica la Looktv.

"CRUZ E DE TALIA LUI DUMITRAS, POATE CHIAR MAI SLAB"

Gigi Becali a analizat jocul lui Rafael Cruz si a ajuns la concluzia ca nu poate fi o solutie pentru dubla cu Ajax.

"Cruz mi s-a parut de talia lui Dumitras, poate chiar mai slab. E un jucator cu experienta, din acest motiv nu a gresit. A urcat o singura data si atunci s-a impiedicat. Nu mi s-a parut cine stie ce, am mai avut asa fundasi si am renuntat la el."

"Ma gandesc la Ripa, chiar daca Otelul nu vrea sa-l dea. A intrat in ultimele 6 luni. Ripa s-ar fi evidentiat azi, este un jucator ofensiv, centreaza, urca. Daca Reghe il vrea, Ripa va veni la Steaua", a spus Becali pentru cotidianul Gazeta Sporturilor.