STEAUA RATEAZA TITLUL! STEAUA 5-0 BUZAU

Data publicarii: Miercuri 07 Mai 2008, 16:03
Data actualizarii: Miercuri 07 Mai 2008, 16:03
VICTORIE INUTILA

Steaua a pierdut titlul in ultima etapa si chiar in ziua in care se implinesc 22 de la castigarea Cupei Campionilor Europeni. U Cluj nu a reusit sa ii opreasca pe jucatorii lui Andone in drumul lor spre Europa si au pierdut cu 1-0. Steaua a facut spectacol cu echipa de care s-a incurcat in tur. Buzaul a rezistat numai 18 minute fara gol, cand Pepe Moreno a reusit sa deschida scorul. In a doua repriza Steaua s-a dezlantuit. Dayro Moreno a inscris pentru 2-0 in minutul 62, iar Neaga a lovit si el pentru 3-0 dupa numai patru minute. Latino Steaua nu a cedat pana la final, iar Mendoza si Dayro inscris pentru un 5-0 fara nicio importanta acum. CFR-ul castiga titlul si merge direct in grupele Champions League, iar Steaua joaca in tur 3 preliminar.

Steaua: Zapata - Nicolita, Radoi, Ghionea, Nesu - Ov. Petre, Lovin - Neaga, Dayro Moreno, Mendoza - Pepe Moreno

Gloria Buzau: Barbu- Filip, Ninu, Tudose, Nejneru - Guda, Cl. Ionescu, Al Stoica, Bicfalvi - Iovita, Vigariu, este echipa trimisa in teren de Stefan Stoica.

Min 18: Plesan rateaza cea mai mare ocazie de gol, sutand putin peste poarta aparata de Barbu.
Min 20: Pepe Moreno deschide scorul si arunca in aer tribunele. Daca scorul va ramane asa si la Cluj(0-0), Steaua este campioana.
Min 62: Dayro Moreno face 2-0!
Min 66: Neaga inscrie cu un sut puternic!
Min 72: Gol Steaua! Vali Badea centreaza si Andres Mendoza inscrie!
Min 77: Dayro Moreno inscrie cu calcaiul, dintr-o pasa venita de pe partea dreapta de la Mendoza.

Ramai pe www.sport.ro pentru ultima batalie din Liga lui Mitica. Steaua sau CFR? Titlul se da la Sport.ro