CFR pune capat victoriilor Stelei! Steaua 2-2 CFR Cluj!

CFR Cluj Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 09 August 2009, 21:45
Data actualizarii: Duminica 09 August 2009, 22:42

Vezi aici minut cu minut fiecare faza de la Steaua 2-2 CFR Cluj  (Surdu '41, Kapetanos '67/ Kone '3, Dario Flores '53) pe www.sport.ro!

Comenteaza aici meciul!

Dupa cinci victorii a venit si primul egal pentru Steaua! Stelistii au scos un egal desi au fost condusi in Ghencea. Kone si Dario Flores au marcat pentru clujeni care raman fara victorie in Ghencea de 60 de ani si dupa meciul din aceasta seara. Pentru Steaua au marcat Surdu si Kapetanos - ultimul la cateva minute dupa intrarea in teren!

Live-text:
Min 93: Final de meci incins in Ghencea!
Min 88: Combinatie suporterilor a stelistilor, Ochirosii scapa singur cu portarul, dar trimite pe langa poarta!
Min 83: Surdu si Nuno Claro au luat galben!
Min 80:  Dubarbier primeste cartonasul galben pentru ca a sutat o minge inspre suporterii Stelei.
Min 78: Kone patrunde in viteza, dar este oprit in extremis de Baciu.
Min 67: GOOL Steaua! Kapetanos intrat de cateva minute marcheaza!
Min 66: Banel Nicolita trece de 2 adversari, insa Dario Flores degajeaza!
Min 62: Bogdan Stancu s-a accidentat si se resimte.
Min 58: Andrei Ionescu centreaza pana la Bogdan Stancu, acesta trimite peste.
Min 57: Cartonas galben pentru Dario Flores.
Min 55: Galeria Stelei isi pierde rabdarea si ii cere din nou lui Gigi Becali sa plece!
Min 53: GOL CFR Cluj! Dario Flores marcheaza primul sau gol la o faza la care Stancu a fost depasit usor.
Min 49: Lovitura libera pentru clujeni, mingea ajunge la Kone, Tatarusanu are o interventie salvatoare!
Min 47: Stancu obtine o lovitura libera pe partea stanga, dupa un duel cu Mara
- Final de prima repriza-
Min 44: Stancu scapa spre careul advers, insa este oprit de Tony!
Min 41: GOL Steaua! Surdu deschide scorul dupa o faza superba a Stelei! Stancu ii da mingea printre picioare lui Alcantara iar Surdu din afara careului egaleaza.
Min 38: Onicas reia cu capul peste poarta in urma unui corner!
Min 31: Ocazie mare pentru Steaua! Cornerul executat de Nicolita ii pune probleme lui Nuno Claro care este faultat.
Min 27 -Nuno Claro iese la marginea careului si retine o minge urmarita de Szekely.
Min 25 - Mara centreaza in careu, Peralta trimite din nou pe langa poarta.
Min 24 - Yssouf Kone scapa singur pe partea dreapta, centreaza pana la Peralta, care reia alaturi cu capul.
Min 22 - Sebastian Dubarbier este semnalizat corect in ofsaid.
Min 20 - Banel Nicolita ii ia mingea lui Surdu si apoi faulteaza in atac.
Min 16 - Golanski centreaza periculos, dar Surdu nu poate ajunge la minge.
Min 12 - Panin il faulteaza dur pe Szekely la marginea terenului.
Min 9 - Surdu centreaza in careu, dar Nicolita sare pe sub minge.
Min 7 - Sebastian Dubarbier pune mana pe minge, apoi suteaza violent in ea, dar scapa fara cartonas galben
Min 3 - GOL CFR Cluj! Minge catre Yssouf Kone, acesta il depaseste in viteza pe Ghionea si il invinge pe Tatarusanu!
Min 2 - Romeo Surdu se resimte si are nevoie de grijiri medicale dupa o intrare dura a lui Alcantara
Min 1 Steaua incepe meciul in atac!

Echipe de start:

Steaua:Tatarusanu - Golanski, Baciu, Ghionea, Petre Marin - Szekely, Onicas, Andrei Ionescu, Banel Nicolita - Surdu, Stancu

CFR: Nuno Claro - Tony, Muresan, Alcantara, Panin - Mara, Flores, Leao - Peralta, Dubarbier, Yssouf Kone

Info meci:

Steaua a jucat cu casa inchisa: peste 22.000 de oameni au fost in Ghencea!

Mirel Radoi si Dorin Goian au vazut meciul din tribuna! Tanase a fost si el salutat de galeria Stelei inainte de meci!

Stelistii nu stiu ce sa aleaga asta seara la derbyul cu CFR Cluj. Bergodi recunoaste ca i-ar placea o victorie ca in Italia cu 1-0, dar spune ca si-ar dori ca Steaua sa faca si spectacol pentru fanii care vor lua cu asalt Ghencea.

Antrenorul CFR-ului, Conceicao a fost pus pe glume inaintea meciului cu Steaua - a explicat de ce absenta lui Goian, transferat la Palermo e mai grea decat cea a capitanului sau suspendat, Cadu.