Spectacol la Buzau! Gloria 4-1 Ceahlaul!

Data publicarii: Vineri 14 Decembrie 2007, 14:57
Data actualizarii: Vineri 14 Decembrie 2007, 14:57
BUZAUL INCHEIE ANUL CU O VICTORIE DE SENZATIE

Gloria lui Mourinho Stoica si-a luat la revedere de la suporteri cu o victorie la scor, 4-1 in fata Ceahlaului lui Viorel Hizo. Nemtenii au venit montati la Buzau sa ia cele trei puncte, dar "sora mai mica a Stelei" a prins un meci de exceptie si a dovedit ca eliminarea Timisoarei din Cupa nu a fost un accident.

"Plaiesii" lui Hizo au deschis scorul in minutul 23, prin Doicaru. Un minut mai tarziu Litu a egalat, dupa o centrare a lui Nejneru. In minutul 26, Buzaul lui Bunica a preluat conducerea prin golul lui Dino Eze.

Repriza a doua a apartinut in totalitate Gloriei. La cinci minute dupa pauza, Claudiu Ionescu a marcat un super-gol, ajutat si de o deviere a lui Hamza. Ionescu si-a completat dubla in minutul 90, cand a sutat direct in vinclul portii lui Multescu.