SOCANT! Un stelist a fost RUPT cu bataia pe strada! A fost operat de urgenta si are rani pe tot corpul! Primele reactii
![SOCANT! Un stelist a fost RUPT cu bataia pe strada! A fost operat de urgenta si are rani pe tot corpul! Primele reactii Steaua acs berceni](https://res.sport.ro/assets/sport/2013/12/14/image_galleries/193663/socant-un-stelist-a-fost-rupt-cu-bataia-pe-strada-a-fost-operat-de-urgenta-si-are-rani-pe-tot-corpul-primele_size6.jpg)
S-a antrenat toata viata ca sa ajunga fotbalist, insa cariera ii este pusa in pericol de un incident cumplit!
Pustiul Alexandru Ungureanu (17 ani) face fotbal la Steaua de la 5 ani. Portarul a fost imprumtuat de campioana in acest sezon la ACS Berceni, unde a facut parte din lotul primei echipe!
Ungureanu a visat toata viata ca va apara pe Ghencea, insa i-ar fi prins bine si cateva antrenamente de K1! Ieri, dupa ore, a fost agresat de un coleg in apropierea liceului unde invata! Ungureanu si celalalt pusti s-au jignit in timpul orelor, apoi s-au batut in strada, anunta Libertatea!
Fotbalistul s-a ales cu rani serioase si e acum internat la Spitalul Universitar! Are o fractura de piramida nazala, doua coaste fracturate, un hematom la cap si rani pe maini, spate si picioare, sustin surse medicale! Ungureanu a fost operat si va ramane internat pentru recuperare.
Tatal jucatorului e in stare de soc in urma incidentului. Familia Ungureanu nu a depus inca plangere la Politie.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News