Despre Ștefan Târnovanu s-a scris că ar fi dorit la formații precum Galatasaray, Napoli sau Udinese, însă, în cele din urmă, pentru portarul campioanei nu a sosit nicio ofertă oficială, iar Târnovanu a început și acest sezon la FCSB.
Florin Prunea: ”FCSB nu are cum să țină de preț pentru Târnovanu!”
Florin Prunea a dezvăluit că două echipe din Italia au venit recent în România pentru a-l urmări la treabă pe Ștefan Târnovanu în acest început de sezon. Doar că momentul în care italienii au venit să îl urmărească pe goalkeeper-ul de la FCSB a coincis cu momentul în care Târnovanu a comis-o.
Portarul a fost eliminat la meciul cu Farul după a înjurat în fața centralului George Găman. Apoi, a urmat eliminarea roș-albaștrilor din returul cu Shkendija, când Târnovanu nu a reușit să iasă în evidență.
”Nu are cum să țină de preț, că au venit ăștia și l-au văzut la două meciuri când a comis-o. Eu știu, că m-au sunat și pe mine. Două echipe. L-au văzut atunci, când a comis-o una după alta. Și la echipa națională au venit și l-au văzut la un meci. O echipă din Italia. Au plecat în minutul 35. Ai cuvântul meu de onoare! Pentru el au venit punctual”, a dezvăluit Florin Prunea la Iamsport.ro.
- 5 milioane de euro este cota de piață a lui Ștefan Târnovanu, conform Transfermarkt.
Ioan Becali: ”L-am promovat peste măsură la toate cluburile!”
Recent, Ioan Becali, impresarul care îl reprezintă pe Târnovanu, a anunțat că există "două-trei cluburi interesate" de portar, însă nu există o ofertă concretă.
”Târnovanu? Nu știu, e greu! Noi am promovat jucătorii, pe el și pe Borza, peste măsură la toate cluburile. Până acum am vorbit cu două-trei cluburi interesate. Îți dau impresia că vor veni, că nu vor veni, dar ei mai caută niște jucători pe care îi au de mult timp în vizor. În ultimele două săptămâni se pot întâmpla multe. Atunci se întâmplă cele mai multe”, a spus recent Ioan Becali.