Scene SOCANTE in Liga I! Atac MONSTRUOS, piciorul i-a fost rupt si a izbucnit in lacrimi! Verdictul medicilor in cazul Dan Roman! Vezi cat lipseste de pe teren

dan roman Superliga
Data publicarii: Joi 19 Decembrie 2013, 16:25
Data actualizarii: Joi 19 Decembrie 2013, 16:26

Moment teribil in partida dintre FC Botosani si Gaz Metan Medias!

UPDATE 16:15 "E cel mai rau lucru pentru un fotbalist, e o accidentare teribila. Nu stiu daca asta inseamna sfarsitul carierei lui Dan Roman, depinde cum isi revine din punct de vedere psihic.

Au mai fost fotbalisti care au suferit astfel de accidentari si au reusit sa revina pe teren. Si Ronaldo a patit acelasi lucru.

Nu am vorbit cu el, nu inca, nu stiu ce as putea sa-i spun prin telefon", a spus doctorul formatiei Gaz Metan, Calin Tarnovean.

UPDATE 16:05 Atacantul lui Gaz Metan a fost anesteziat pentru a i se putea pune piciorul la loc. Are si ligamentele afectate, va sta in afara terenului intre 10 luni si un an, anunta surse din cadrul clubului din Medias. Verdictul oficial al doctorilor este fractura de peroneu si ruptura de maleola la glezna.

Dan Roman va fi transferat la Cluj pentru operatie, la cererea sefilor de la Gaz Metan.

Ioan Horoba: "Incercam sa il transferam pe Dan la Cluj. Sper sa reusim sa facem asta cat mai repede. E regretabil ce s-a intamplat. Accidentarea e foarte grava, insa adversarul nu a vrut sa il loveasca asa tare. A fost si el ingrozit cand a vazut ce s-a intamplat", a spus Horoba pentru PRO Sport.

______________________________________________________________________________________

Dan Roman de la oaspeti a patit-o grav in minutul 39, dupa un fault criminal al lui Dinu! Fundasul Botosaniului i-a rupt piciorul dupa o intrare incredibila! Roman a plans pe gazon, medicii au cerut interventia salvarii, care l-a transportat de urgenta la spital!

Dupa scenele socante de pe gazon, tot stadionul l-a aplaudat pe fotbalistul Mediasului, marcator al primului gol din meci, in minutul 5.

Sursa capturi: Dolce Sport