Scene fara precedent in Liga I! Arbitrul a oprit meciul Dinamo - Iasi pentru 10 minute, dupa ce fanii au strigat "Afara, afara, cu ungurii din tara!"

Dinamo CSMS Iasi Superliga
Data publicarii: Joi 03 Decembrie 2015, 21:12
Data actualizarii: Joi 03 Decembrie 2015, 21:18

Momente incredibile la Dinamo - Iasi. Meciul a fost intrerupt in minutul 33 din cauza fanilor.

Un grup de suporteri din galeria lui Dinamo a inceput sa strige "Afara, afara, cu ungurii din tara", iar centralul partidei a oprit meciul din cauza scandarilor xenofobe.

In timp ce doi jucatori ai lui Dinamo s-au dus la galerie ca sa le ceara suporterilor sa inceteze cu scandarile xenofobe, centralul a scos jucatorii de pe teren.

Rednic si jucatorii sai au iesit extrem de nervosi de pe teren. Dinamo risca sa piarda partida cu 3-0 la masa verde din cauza fanilor.

Ar fi fost pentru a doua oara in istorie cand asa ceva se intampla, dupa meciul cu Liberec, din Europa League. Atunci suporterii "cainilor" au intrat pe teren.

Meciul Dinamo - CSMS Iasi s-a reluat dupa o pauza de aproximativ 10 de minute, moment in care fanii de la peluza "Catalin Hildan" au plecat de pe stadion.