Sanctiuni dupa Steaua - Dinamo! Cinci dinamovisti au primit INTERZIS pe stadion si cate 1000 de lei amenda

Steaua Dinamo Superliga
Data publicarii: Luni 03 Aprilie 2017, 17:06
Data actualizarii: Luni 03 Aprilie 2017, 17:07

Jandarmii au aplicat deja primele sanctiuni dupa incidentele de la derby.

Cinci suporteri dinamovisti au primit interdictie pe stadioane timp de un an si cate 1.000 de lei amenda, dupa incidentele de la partida FCSB - Dinamo, disputata. duminica, pe Arena Nationala, au declarat, pentru News.ro, surse din cadrul Jandarmeriei.

Printre acestia se numara si liderul Peluzei Catalin Haldan, Elias Bucurica.

In minutul 12 al derbiului, doi suporteri au intrat pe teren. Fanii respectivi au coborat pe teren din peluza PCH, iar unul dintre ei a luat mingea. Cei doi au fost scosi de pe gazon dupa aproximativ doua minute de fortele de ordine.

Imediat dupa golul marcat de Nemec, pe teren au intrat inca doi suporteri, intre care si Elias Bucurica, liderul galeriei PCH. Cand a intrat pe teren, acesta a daramat reclamele de pe margine.

Formatia FCSB a invins Dinamo, duminica seara, pe Arena Nationala, scor 2-1, intr-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii I, in care cele doua echipe au avut cate un jucator eliminat.