Samba la Targu Jiu! Pandurii 0-2 Astra!

Data publicarii: Duminica 21 Februarie 2010, 18:15
Data actualizarii: Duminica 21 Februarie 2010, 18:17

Astra Ploiesti a obtinut, duminica, prima victorie in deplasare din acest sezon, dupa ce s-a impus, cu scorul de 2-0 (0-0), in fata echipei Pandurii Targu Jiu, intr-o partida contand pentru etapa a 18-a, prima a returului Ligii I.

olurile au fost marcate de Silva Diego, in minutul 68, si Paulinho, in minutul 80.

0-1: Stratila a trecut de Cardoso, a patruns in careu si a sutat de la aproximativ 12 metri, balonul a nimerit transversala si a ricosat la Silva Diego, care a reluat in plasa portii lui Stanca.

0-2: Nou-intratul Paulinho a patruns in careu, l-a driblat pe Stanca si a majorat diferenta pe tabela de marcaj.

Pandurii: 1. Stanca - 16. Rusu, 18. Martinovici, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso (8. Orac '78) - 11. Lazici, 17. Nalati, 5. Pacurar, 27. Vranjes (29. Grecu '53) - 21. Kamara (9. Tilinca '66), 20. Stromajer. Antrenor Liviu Ciobotariu.

Astra: 82. Miron - 4. Mihalache, 3. Oprsal, 23. Mendez, 6. Kruchowski - 18. Stratila (7. Paulinho '75), 8. Takayuki, 21. Al. Stan, 16. Gh. Vasile - 9. Diego (5. Gh. Rohat '81), 19.
L. Ganea. Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonase galbene: Rusu '55, Stromajer '77, Tilinca '84, Pacurar '90+3 / Mihalache '37, Kruchowski '70.

Arbitri: Robert Dumitru (central) - Bogdan Velicu, Radu Ghinguleac (asitenti) - Catalin Busi (rezerva).

Observatori: Stan Prodan, Ioan Marginean.
La partida au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.