"S-a văzut în timpul partidei". Dezvăluirea lui Jovan Markovic după golul marcat în Universitatea Craiova - Sepsi OSK 2-1

Jovan Markovic Sepsi OSK Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 16 Septembrie 2023, 23:56
Data actualizarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 00:02

Universitatea Craiova a învins-o pe Sepsi OSK cu scorul de 2-1, într-un meci din etapa a noua a Superligii de fotbal.

Sepsi OSK era ultima echipă neînvinsă din Superligă în acest sezon. Universitatea Craiova a deschis scorul în primul minut, prin Jovan Markovic (1), din centrarea lui Lyes Houri. Francezul a majorat diferenţa (28), cu un şut din marginea careului.

Sepsi OSK a înscris chiar înainte de pauză, prin Marius Ştefănescu (42), pe contraatac, după o minge pierdută de Markovic.

Universitatea Craiova a jucat în zece din minutul 59, când Milan Badelj a fost eliminat pentru fault la Ştefănescu. Iniţial, Horaţiu Mircea Feşnic i-a acordat doar cartonaş galben, dar a revenit asupra deciziei după ce a vizionat reluările fazei.

Comentariile lui Jovan Markovic după Universitatea Craiova - Sepsi OSK 2-1

Atacantul celor de la Universitatea Craiova a mărturisit că în pauza competițională pentru echipa națională, echipa a avut antrenamente intense, în urma cărora s-au văzut și rezultatele în partida cu Sepsi OSK.

"Am avut nevoie de această victorie, trebuia să ne revanșăm în fața suporterilor, sper să o ținem tot așa.

Eu încerc să-mi fac antrenamentele cât de bine pot, iar de acolo ia Mister decizia. Am făcut un meci bun toți, pauza ne-a prins bine, să nu mai facem greșeli pe care le-am făcut în meciurile trecute.

Au fost antrenamente mai dure, dar acest lucru ne ajută, s-a văzut și în timpul partidei", a spus Jovan Markovic la finalul partidei.