Revolta la Steaua? Reghecampf ii acuza pe jucatori ca nu il mai asculta, dupa ce a pierdut cu 3-1 derby-ul cu Dinamo

Superliga
Data publicarii: Joi 01 Decembrie 2016, 14:35
Data actualizarii: Joi 01 Decembrie 2016, 14:38

Steaua a pierdut cu 3-1 meciul cu Dinamo.

Situatia lui Reghecampf la Steaua este din ce in ce mai tensionata. Antrenorul Stelei a pierdut meciul cu Dinamo si nu a strans decat 2 victorii in ultimele 7 meciuri in Liga I.

Acesta s-a declarat extrem de suparat dupa infrangerea cu Dinamo, dupa ce Steaua a deschis scorul in minutul 1:

”Patronul are dreptate sa fie suparat. Nu se poate sa primesti doua goluri cu o asemenea usurinta. Trebuie sa fim responsabili. Jucatorii nu sunt concentrati si atenti in anumite momente. Am primit foarte multe goluri din faze fixe, facem analize, dar am impresia ca multi nu asculta ce le transmitem. in iarna vom schimba foarte multe pentru ca nu se mai poate asa”, a spus Reghecampf dupa meci.

Despre situatia tensionata din vestiarul Stelei s-a vorbit si dupa meciul cu Chiajna, pierdut de Steaua cu 1-0. Reghecampf l-a schimbat atunci in prima repriza pe Tosca, dupa o evolutie mai putin buna a acestuia, iar fundasul Stelei a avut o reactie nervoasa pe banca, refuzand sa dea mana cu staff-ul Stelei.

Chiar daca a fost reconfirmat de patron, care are ca singur argument ca Steaua e pe primul loc in clasament, Reghecampf poate fi schimbat in orice moment, mai ales daca pierde vestiarul.