REUSITA fabuloasa in Liga I! Toata lumea se uita la ceas, doar ca el a marcat la ultima faza! Cum s-a dus mingea lui Albin! VIDEO

Superliga
Data publicarii: Duminica 10 August 2014, 21:12
Data actualizarii: Duminica 10 August 2014, 21:22

CSMS Iasi 1-5 Petrolul | Juan Carlos Albin a marcat golul etapei in Romania, de la peste 25 de metri, in meciul pe care Petrolul l-a castigat in Moldova.

25 de metri pana la poarta iesenilor, lateral, o distanta de la care putini credeau ca Albin poate marca.

Era minutul 93 cand uruguayanul s-a dus sa execute acea lovitura libera, iar scorul de pe tabela era 4-1 pentru Petrolul.

Arbitrul a dat trei minute de prelungire, astfel ca mingea langa care era Albin trebuia sa fie ultima din acel meci.

Doar ca Albin a tras direct spre poarta, fara sa se gandeasca la o centrare. Sut direct la vinclu, peste portar, reusita de senzatie! S-a terminat 5-1 pentru Petrolul, care a trect pe prima pozitie in clasament.