REPLICA lui Tade pentru Becali! Ce gest a facut imediat dupa ce a marcat in poarta Craiovei

gregory tade Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 23 August 2015, 19:56
Data actualizarii: Duminica 23 August 2015, 20:16

Gregory Tade a fost unul dintre cei mai criticati jucatori de patronul Stelei dupa esecul cu Rosenborg.

Becali a anuntat imediat dupa 0-3 Cu Rosenborg ca e dispus sa dea 50.000 de euro celui care il va transfera pe Tade de la Steaua. Atacantul a jucat deja in acest sezon pentru CFR si nu poate sa se mai transfere in acest sezon. Becali i-a propus insa un salariu mai mic fostului golgheter al Ligii I.

Tade a fost rezerva in deplasarea de la Craiova si a fost introdus de Radoi pe teren in repriza a doua. Atacantul a marcat golul victoriei cu 2-1 in minutul 88 din penalty, dupa un fault la Enceanu, alta rezerva trimisa in teren dupa pauza.

Imediat dupa ce a marcat, Tade si-a pus mainile la urechi, semn ca nu aude criticile din ultima perioada.