Aproape de prima victorie! Gardos si Latovlevici au "omorat" defensiva Stelei, Piovaccari a inscris unicul gol! Vezi toate fazele din Steaua 1-1 Union Berlin

Superliga
Data publicarii: Luni 20 Ianuarie 2014, 20:50
Data actualizarii: Luni 20 Ianuarie 2014, 20:53

Steaua a fost egalata in minutul 89, dupa ce a condus din minutul 47, atunci cand Piovaccari a inscris din 6 metri.

FINAL Steaua a fost aproape de prima victorie in amicale insa gafele din defensiva si-au spus cuvantul! Gardos a pasat la adversar in 10 metri insa Tatarusanu a aparat magnific! Piovaccari a inscris unicul gol al Stelei in timp ce nemtii au egalat in minutul 89 la o faza la care Latovlevici a uitat sa vina in defensiva.

Min 89: Steaua este egalata pe final, dupa o pasa a lui Skrzbynski pe flancul stang, acolo unde Latovlevici era absent! Terrode preia si inscrie singur cu Tatarusanu

Min 84: Inca o ocazie mare pentru nemti, Brandy ii centreaza lui Skrzbynski insa acesta rateaza preluarea in 6 metri, singur cu Tatarusanu.

Min 82: Super faza a lui Nicusor Stanciu, in banda stanga, incheiata cu un sut pe coltul scurt. Haas retine in 2 timpi.

Min 80: Keseru bate o lovitura de colt slab, mingea e respinsa de nemti cu usurinta.

Min 70: Gardos comite o eroare incredibila in propriul careu, insa Skrzbybski este blocat fantastic de Tatarusanu!!!!

Min 66: Cea mai mare ocazie a nemtilor, Szukala respinge in ultima faza o pasa pe 6 metri!

Min 65: Ocazie buna pentru nemti, din lovitura libera de la 20 de metri, insa Paressen trage peste.

Min 63: Prima ocazie a nemtilor insa Brandy centreaza gresit din stanga careului! Rapa se complica in banda dreapta la faza urmatoare insa nemtii nu reusesc sa trimita pe poarta.

Min 60: Ocazie mare pentru Steaua, la o greseala a nemtilor. Nicusor Stanciu nu profita insa de impiedicarea portarului, trimitand din 6 metri, din unghi, pe langa poarta!

Min 47: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL STEAUA!!!! Piovaccari primeste o pasa in spatele fundasilor centrali si reuseste sa inscrie cu o reluare din 6 metri!

Steaua in a doua repriza:

Tatarusanu - Rapa, Gardos, Szulaka, Latovlevici - Prepelita, Tanase - Adi Popa, Stanciu, Chipciu - Piovaccari

Min 46: A inceput a doua repriza, Steaua a facut mai multe schimbari

PAUZA Steaua a jucat mai bine ca in celelalte meciuri de pregatire insa nu au reusit sa isi creeze mari ocazii de gol. Kapetanos si Varela au inscris pentru stelisti insa arbitrul a anulat golurile pentru fault in atac si joc periculos.

Min 38: Actiune buna de atac a Stelei insa Tanase rateaza centrarea, din partea stanga a careului! Kapetanos astepta in careu

Min 29: Nemtii cer penalty la o intrare a lui Szukala la Brandy, in careu! Neamtul cere interventia medicilor insa arbitrul lasa jocul sa continue

Min 20: Steaua inscrie al doilea gol anulat de arbitru! Iancu centreaza din lovitura libera, insa Varela face fault in atac in 6 metri, desi  inscrie cu o lovitura de cap excelenta!

Min 15: Kapetanos inscrie insa arbitrul da joc periculos la grec.

Min 13: Chipciu incearca sa ii paseze in careu lui Iancu, printre fundasii centrali, insa nemtii resping cu usurinta

Min 6: Iancu trage de la distanta, mult pe langa poarta

Min 5: Tanase pierde o minge la mijlocul terenului iar nemtii au o ocazie buna de contraatac, insa sutul de la 30 de metri se duce pe langa poarta.

Min 3: Chipciu a aparut foarte bine in centru, dupa o pasa a lui Iancu, insa Haas iese din poarta si il blocheaza excelent!

Min 1: A inceput meciul

STEAUA: Tatarusanu - Georgievski, Varela, Szukala, Parvulescu - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Iancu, Tanase, Kapetanos

UNION BERLIN: Haas - Kopplin, Puncec, Oschkenat, Parensen - Brandy, Kreilach, Koch, Gomaa - Terodde, Skrzbybski

Steaua joaca al patrulea amical din aceasta iarna, impotriva nemtilor de la Union Berlin.

Stelistii nu au pana acum nicio victorie, dupa 1-5 cu Nurnberg, 0-0 cu Werder si 0-1 cu Luzern, meciuri in care Reghecampf a folosit mai multe formule experimentale.

Pentru prima data in aceasta iarna, Steaua incepe cu cea mai buna formula de joc.